Recenze běžeckých bot Scott Kinabalu Ultra RC: zážitek Martina Koukala 

Jak vznikají ty nejlepší recenze? V nejhorších podmínkách! A právě ty nám přichystalo letošní jaro. Lesní povrchy jsou totiž díky dešti a nízkým teplotám pořádně kluzké a blátivé. Náš ambasador Martin Koukal, mistr světa v běhu na lyžích, tak mohl trailovým botám Scott Kinabalu Ultra RC dopřát skutečný zátěžový test.

Od Miloše Nykodýma, českého reprezentanta v orientačním běhu, ještě k tomu dostal výzvu navíc: vyběhnout korytem rozprouděného potoka v libereckém lese – od Lesního koupaliště až na křižovatku Mlynářův Kříž. Přečtěte si Martinovu recenzi, jak podle něj boty Scott Kanibalu v této náročné zkoušce obstály.

Komfort v diskomfortu

Jak ti bota sedí na noze? Jsou boty pohodlné i v různých typech terénu? Jakou mají odolnost vůči vnějším podmínkám a co na ně říkala tvá chodidla?

„Bota super padne. Za tu dobu, co jsem v nich běhal, jsem ani jednou nezaznamenal náznak otlaků nebo puchýřů. Tkaničky dobře drží a nerozvazují se. Tlumení je měkčí. Vím, že tato bota je určena na ultra běhy, kde měkčí tlumení šetří na dlouhých distancích nohy. To za mě funguje opravdu dobře. Bota je malinko tužší přes palec,“ uzavírá Martin a ještě dodává poznámku k výběhu korytem potoka: „podrážka je dostatečně tvrdá, takže jsem se nemusel vyhýbat ani skutečně ostrým kamenům.“

Rychlost

Jaký mají boty odpich a odpružení? Jsou lehké? Jak snadno v nich zrychlíš tempo?

„Boty jsou krásně lehké a běžet v nich rychle je opravdu radost. Vzorek je minimální, ale v terénu má překvapivě výbornou přilnavost a poradí si i s mokrem. Díky tomu, že je vzorek rovnoměrně rozprostřen po celé ploše podrážky, není problém v nich běhat svižně ani po asfaltu,“ vyzdvihuje univerzálnost bot Martin.

Dobrodružství

Do jakých podmínek se boty nejvíc hodí? Jaký jim vyhovuje terén, sklon podložky či počasí?

„Miloš si pro mě přichystal opravdu dobrou výzvu. Běžet do kopce korytem potoka mě fakt bavilo. Boty Scott Kinabalu toho navíc vydrží opravdu hodně. Když promoknou, rychle uschnou přímo na noze. Ani když jsem běžel po kotníky ve vodě, neměl jsem pocit, že by kdekoliv dřely,“ směje se Martin a doplňuje: „tohle jsou boty, které zkrátka snesou všechno. Zvládnou různé typy terénu a jsou dobré i na silnici. Hlavně v nich můžu běžet tak dlouho, jak mě to bude bavit. A moje nohy u toho trpět rozhodně nebudou.“

Design

Jsou boty slušivé? Jaké tě baví barevné provedení?

Ze všech bot, které Martin testoval, se mu boty Scott Kinabalu líbily vzhledově nejvíc: „kombinace černé a žluté u mě jednoznačně vyhrává,“ shrnuje.

Celkový zážitek a naše Endorphin stupnice

Jak sis to užil? Na stupnici od 0 do 1000, kolik bys těmto botám dal bodů – v našem případě endorfinů? 1000 endorfinů znamená dokonalý zážitek, na který jen tak nezapomeneš.

Pokud bych měl pořídit jen jedny boty na běhání, je to ideální volba, protože Scott Kinabalu jsou prostě dobré na všechno. Dávám jim 900 endorfinů,“ nešetří chválou Martin.

Nenechte si ujít další Martinovy recenze trailových bot. Přečtěte si, jak podle něj boty Altra Superiro 4.5 a Altra Lone Peak 5 obstály v náročných podmínkách Jizerských hor.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.