Využijte extra 10% slevu s kódem VIKEND10 na kategorie lyžování, outdoorlifestyle. Pouze do neděle s registrací!

Top značky

Top značky

Top značky

Jak správně seřídit vázání

Seřídit správně vázání je pro dobré a bezpečné lyžování klíčovou věcí. Pokud můžete, navštivte vždy odborný servis. Pokud ne, nastavujte pečlivě a opatrně podle tabulky DNI, s níž pracují i servisy.

Někdo si může myslet, že je lepší nastavit vázání na nižší vypínací hodnotu, že tím zmenší pravděpodobnost zranění. Není to tak, protože, když lyže vypne v naprosto nevhodný okamžik, může ke zranění dojít také.

Tabulka DNI zohledňuje váhu, výšku, věk, délku podrážky sjezdové boty a k tomu zdatnost a styl jízdy.

Jak na to?

1. na základě váhy a výšky zjistíte ve sloupci A-M kód lyžaře. Pokud se kódy liší (například váha ukazuje vyšší kód, výška nižší, vždy zvolíte nižší kód, tedy vyšší řádek). U dětí do 148 cm počítáte pouze hmotnost.

2. určíte si, jaký jste typ lyžaře. Pokud jste typ 2, posuňte se o kód (o řádek) níž, pokud typ 3, jděte o dva kódy (řádky) níž.

3. co s věkem? U dětí do 10 let a lyžařů starších 50 let jdete automaticky o kód (řádek) výš. Jinak zůstáváte na původním kódu (řádku).

4. vedle svého kódu hledejte sloupec s délkou podrážky vaší lyžařské boty. Tam, kde se to protne, je orientační stupeň nastavení vázání.

Tohle všechno a doplňkové informace od lyžaře (například, v létě moc nesportoval a nemá dobrou kondici, je po zranění…) zohledňuje i odborný pracovník v servisu, ale pracuje i se svou zkušeností.

Existují i online kalkulačky, které vše vypočítají za vás.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.