Top značky

Top značky

Top značky

Nový SCOTT Genius

Zbrusu nový Genius je průkopníkem nastupující generace trailových kol. Inteligentní tlumení, praktické vlastnosti a vytříbený design tvoří skvělý celek, ať už zdoláváte vysokohorské traily nebo české singltreky.

Na této novince, která se připravuje na sezónu 2023, vidíte všechno to, co dnes špičkovou švýcarskou značku šlechtí – spolupráci s profi jezdci, zejména Ninem Schurterem, vliv technologií partnerské značky Bold a celkově úzkostlivý důraz na technologický rozvoj. Nový Genius pokračuje v cestě, na kterou se vydal už nový Spark.

Integrované tlumení

Tohle je určitě největší průlom, který nezůstane ve světovém cyklistickém průmyslu bez odezvy. Také nový Genius využívá patentovanou, integrovanou technologii tlumení, jakou dostal nový Spark a jakou známe u sesterských mtb kol Bold.

7 výhod:

  1. zlepšený výkon tlumení
  2. rám stroje má nižší těžiště, což umožňuje při jízdě lepší ovladatelnost, větší stabilitu a tím jistější jízdu
  3. zkrácení sedlové trubky
  4. konstrukce rámu v oblasti středového složení je tužší, což omezuje nežádoucí pohyb do stran
  5. tlumič je díky novému uložení chráněn před nečistotami a počasím
  6. kolo skvěle vypadá
  7. k integrovanému tlumiči se jezdec nebo mechanik dostane pouhým stisknutím tlačítka

Integrované kabely

Další novinkou je kompletní integrace vedení kabelů. Už nikde venku nenajdete jejich změť. Kabely jdou ihned pod řídítky do představce a pak hlavové trubky. Mimochodem je tam o jeden kabel méně, protože nový Genius už nepočítá s přesmykačem.

Tlumení odskoku

Nastavení sagu – tlumení doskoku - a kontrola zdvihu je na novém modelu Genius jednodušší než dřív. Jezdec to má během chvilky hotové díky indikátoru na vnější straně vahadla, kde je dobře viditelná stupnice.

Genius 900 a ST

Nový Genius má dva různé formáty - Genius 900 a Genius Super Trail, neboli ST. Zbrusu nová platforma Genius 900 s hlavovým úhlem 65 stupňů zachovává tradici univerzálního trailového kola, s nímž lze stále vyjet kdykoliv kamkoliv.

Verze ST je ale zaměřena na agresivnější jízdu z kopce. Není to jinou dispozicí rámu, ale více položeným hlavovým úhlem a jiným tlumičem. Zatímco Genius 900 je osazen tlumičem NUDE 5T, Genius ST uvádí novinku Float X NUDE značky FOX, která umožňuje ještě agresivnější jízdu. Je to expanzní nádržkou, která zlepšuje práci tlumiče v dlouhých, náročných sjezdech.

Ovládání tlumení TwinLoc

Platforma Genius 900 má prověřený systém tlumení TwinLoc. Patentovaný systém tlumení Scottu umožňuje jezdci ovládat výkon tlumení kola (vpředu i vzadu) a jeho geometrii zároveň. Máte-li TwinLoc, máte k dispozici tři kola v jednom.

  1. v režimu Descend pro sjezd jsou obě komory tlumiče otevřené, čímž vytvoří jednu velkoobjemovou komoru. To umožňuje plný rozsah dostupného zdvihu zadního kola.
  2. režim Lockout je nejtvrdší a je ideální na hladké rovné silnice, přístupové cesty, přechody, nebo na začátek trailu. I Lockout však umí zmírnit působení velkého nárazu a zabrání poškození vidlice a tlumiče.
  3. v režimu Traction Control je jedna komora uzavřená a objem vzduchu v tlumiči menší. Zdvih je nižší a pružinová křivka progresivnější. Při přechodu z režimu Descent do režimu Traction Control změní systém geometrii stoje. Kolo je tak hbitější, svižnější a efektivnější, aniž by při tom byla negativně ovlivněna trakce nebo citlivost. Je to ideální režim do plynulejšího, méně technického terénu, příp. na technická stoupání, kde trakce a komfort musí být co největší.

Tlumení komprese ve vidlici se zvyšuje současně, aby bylo kolo dobře vyvážené.

Nový Scott Genius tak ocení opravdoví fajnšmekři a dobyvatelé terénu, stejně jako ti, kteří v těžším terénu teprve začínají a chtějí se stále zdokonalovat.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.