Využijte extra 10% slevu s kódem VIKEND10 na kategorie lyžování, outdoorlifestyle. Pouze do neděle s registrací!

Top značky

Top značky

Top značky

BEZPEČNOST NA HORÁCH V ZIMĚ: LYŽOVÁNÍ

Perfektně vykrojené oblouky, šustění manšestru, rychlost, zábava. Lyžování je pro vás i vaše děti způsob, jak vyrazit za hranice všedního dne. Stále je to ale také sport, při kterém je potřeba být obezřetní. Právě proto si dnes povíme, po jakém lyžařském vybavení sáhnout, abychom nebezpečí na sjezdovce minimalizovali.  

Mezi základní vybavení, které se stará o vaši bezpečnost na lyžích, patří jednoznačně:

  • helma na lyže
  • chránič páteře
  • lyžařské brýle
  • lyžařské hůlky

Říkáte si, co mají brýle a hůlky společného s bezpečností? Pojďme se všem čtyřem vyjmenovaným věcem podívat na zoubek. Chybět nebudou ani oblíbené supER tipy!

LYŽAŘSKÁ HELMA JAKO ZÁKLAD

Dnes už lyžaři neberou helmu jen jako bezpečnostní prvek. Helma na lyže je součástí vaší image. Ale pořád je to vybavení, které pro vaši dokonalou bezpečnost musí splňovat ty nejpřísnější bezpečnostní normy.

Pokud hledáte maximální ochranu, určitě vás zaujme integrovaný systém ochrany mozku MIPS, jehož vrstva s nízkým třením uvnitř helmy umožňuje, aby se hlava při šikmém nárazu otáčela ve vztahu k helmě, a tak snížila rotační intenzitu a možné poškození mozku při nárazu pod úhlem.

PÁTEŘÁK PRO VAŠE JEŠTĚ VĚTŠÍ BEZPEČÍ

Chránič páteře byl ještě do nedávna docela opomíjený kousek lyžařské výbavy. Dnes už se to naštěstí začíná měnit. Mezi lyžařskými chrániči se jedná jednoznačně o hlavní prvek, jak ochránit své tělo. Jaké v něm můžete najít materiály?

Nelze nezmínit patentovaný materiál s inteligentními molekulami D3O. Ten je při běžném pohybu mimořádně lehký, přizpůsobivý a měkký, přitom se ale dokáže při nárazu tzv. uzamknout. To znamená, že v případě potřeby ztvrdne, absorbuje energii nárazu a tím vás dokonale ochrání. Jakmile nebezpečí pomine, opět změkne a dopřeje vám komfort, volnost pohybu a prodyšnost.

I NA LYŽAŘSKÝCH BRÝLÍCH ZÁLEŽÍ

Je to tak. I výběr správných lyžařských brýlí je pro vaši bezpečnost na svahu klíčový. Pokud se vám při jízdě budou brýle na lyže mlžit, neuvidíte na 100 % nebo vás budou prostě jen obtěžovat, protože vám perfektně nepadnou, můžete lehce přehlédnout nerovnosti sjezdovky nebo dokonce ostatní lyžaře.

Maximálně doporučujeme lyžařské brýle vybírat společně s helmou na lyže. Brýle s helmou by měly dokonale sedět nejen kvůli pohodlí, ale i kvůli odvětrávání. Kromě designu je vhodné řešit i zabarvení skla. Každá barva je určena do jiného počasí a ideální je mít nějaký zorník na výměnu.

ER BONUS: ZAMĚŘENO NA LYŽAŘSKÉ HŮLKY

Zajímavostí ve světě lyžování jsou z bezpečnostního hlediska i lyžařské hole opatřené unikátním systémem S.R.S. Tenhle promyšlený systém lyžařských poutek zajistí odtržení poutka od gripu v případě nenadálé situace při jízdě. Maximálně tak předchází vzniku zranění, kterému byste se nevyhli v případě, že poutko by vám drželo holi stále na ruce. Pokud chcete pro sebe a své bezpečí udělat naprosté maximum, tyhle hole prostě musíte mít.

Náš tip: Lyžařské hole SCOTT Composite SRS ze 100% skelného vlákna garantují skvělou pružnosti a odolnost. Pro vaši bezpečnost hraje systém SRS a pro váš komfort pak ergonomicky tvarovaný grip.

VYRAZTE NA SVAH BEZPEČNĚ!

Nezapomeňte, že pro vaši bezpečnost na lyžích ale můžete udělat daleko víc! Třeba si nastudovat 10 FIS pravidel bezpečného lyžování. A také myslete na servis lyží. Dobře seřízené a servisované lyže vám dají jistotu, kterou na sjezdovce oceníte.

Tip na kvalitní servis lyží: U nás v Endorpin Republic máme ty nejšpičkovější stroje Reichmann, na kterých vám dokážeme nabrousit lyže přesně podle vašich požadavků, od rekreačních až po závodní parametry.

Přejeme vám hodně bezpečných a nezapomenutelných zážitků na svahu!

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.