Vyjeďte na kole i na podzim

Na podzim je na kole snad ještě lépe než v létě. Zbytečně se nepotíte, a od rozmarů počasí vás ochrání funkční oblečení. Co na sebe? Inspirujte se.

Ráno svítí, přes poledne poprchává a k večeru fouká. No a co. Vás jen tak něco nezastaví. Že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení, je sice klišé, ale je v něm hluboká cyklistická pravda. Tak oblečte zateplený dres a cyklo kalhoty, přibalte pláštěnku či větrovku, a hurá do sedla. Sezóna nekončí, užijte si podzim na plné pecky – ať už holdujete terénu nebo silnici.

Co obléct na horní polovinu těla

Omrkněte nabídku cyklo dresů s dlouhým rukávem – potěší různou úrovní zateplení. Pořídíte přiléhavé dresy pro rychlou jízdu na silnici i volnější MTB dresy. Pokud vyjíždíte ráno a je ještě chladno, oblečte si pod dres termoprádlo, které zahřeje a odvede pot dále od pokožky. Kouzlo vrstvení zkrátka funguje i pro cyklisty.

Na podzim se neobejdete ani bez větrovky nebo nepromokavé bundy. Nejenže krásně vypadají, navíc potěší funkčností a střihem – díky prodlouženému zadnímu dílu vám totiž nepotáhne na záda. A navíc jsou vybaveny reflexními prvky pro větší bezpečnost.

Jaké kalhoty zvolit

Pokud se chystáte na krátký trénink v tempu, vyjeďte klidně v běžných cyklo kraťasech, jen je můžete doplnit funkčním prádlem nebo návleky na kolena. Jestli plánujete být na kole celý den a předpověď je nejistá, sáhněte po dlouhých cyklo kalhotách. Vybírat můžete z několika úrovní zateplení, některé cyklo kalhoty dokonce obstojí také v mrazivých teplotách.

Skvělé jsou dále cyklo kalhoty se šlemi – ochrání i záda, a teplotní komfort tak ještě zvýšíte.

Že vás na upnuté kalhoty neužije? Vyberte si z nabídky stylových trailových kalhot, a vyrazte se pobavit do terénu.

Bez kterých doplňků se na podzim neobejdete

Jako první vám bude pravděpodobně zima na ruce. Zachrání vás dlouhé rukavice, díky kterým můžete na kolo celoročně.

Již jsme zmínili, že skvělým pomocníkem jsou návleky na kolena. Ráno je natáhnete, a jakmile se oteplí, můžete je sundat. Podobně fungují i cyklo návleky na ruce a samozřejmě také na tretry.

Dále oceníte čelenku na kolo, kterou bez potíží nasadíte i pod helmu. Nebude vám zima na uši, a čelenka navíc vsákne pot, který by jinak stékal do očí.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.