LYŽE BOMBER - EXKLUZIVNĚ V ENDORPHIN REPUBLIC

Lyžař Bode Miller se aktivně podílí na vývoji těchto jedinečných lyží, to je zárukou skvělé kvality a dokonalé jízdy!

Lyžaře Bode Millera není třeba představovat, ale máme pro vás několik zajímavostí o něm i o lyžích, které vyvíjí a které se staly jeho vášní.

Z lesů a boudy bez elektřiny až na bedny vítězů

Pokud lyžujete, určitě ho znáte. A vlastně ho dost možná znáte, i pokud nejste zrovna fanoušci lyžování. Tenhle fenomenální sjezdař totiž za dvacet let své lyžařské kariéry nešel přehlédnout. Bode Miller je dnes pojem, legenda mezi lyžaři. Stal se nejúspěšnějším americkým sjezdařem a patří mezi hrstku nejlepších lyžařů světa.

Když se podíváme na jeho hvězdnou kariéru, kterou teprve nedávno ukončil, těžko si představit, že tenhle chlápek, kolem kterého se všechno blyští, vyrůstal s rodiči v lese, v domě bez elektřiny. Ke štěstí mu stačila rodina, příroda a sport. Možná právě ty podmínky, které mu přišly úplně běžné, daly základ jeho houževnatosti. Už jako malý v sezóně denně lyžoval a dával do toho všechno, jak je jeho dobrým zvykem.

Na sport byl výjimečně nadaný. Kromě lyžování se věnoval i tenisu nebo snowboardingu. V 11 letech ale začal lyžovat závodně a to mu dalo směr na spoustu dalších let. Aktivním závodníkem byl téměř dvě dekády, od roku 1998 do roku 2015. Hned na své druhé zimní olympiádě, v americkém Salt Lake City, vyhrál svou první medaili a zařadil se tak mezi úspěšné americké sjezdaře.

Během kariéry se z Bodeho Millera stal šestinásobný olympijský medailista, pětinásobný mistr světa a dvojnásobný celkový vítěz Světového poháru. Po celou dobu byl mimořádným jezdcem a vynikal svou všestranností. Tituly mistra světa získal ve všech disciplínách, kromě slalomu.

Bode Miller na vrcholu i na dně

V roce 2015 mu hvězdy nepřály. Při domácím mistrovství světa v americkém Beaver Creeku se zranil a musel předčasně ukončit sezónu. Kvůli zranění a rekonvalescenci se nakonec neúčastnil ani další sezóny. A i když se podle původních prohlášení plánoval k závodění vrátit, nakonec v roce 2017 definitivně oznámil konec závodní kariéry. V roce 2018 absolvoval Olympiádu v Pchjongčchangu už jen jako lyžařský expert, komentátor a fanoušek.

 Jako lyžařská superstar stál na lyžařském vrcholu, ale jako člověk z masa a kostí si sáhl v osobním životě na dno. Obrovskou nešťastnou náhodou přišel o svou milovanou dcerku. Jak to tak v takových životních situacích bývá, Bode Miller s tím největším šrámem na srdci věděl, že jediným smyslem života je jeho velká rodina. Tu považuje za své největší bohatství. I proto se po letech závodění rozhodl, že se se stejným zápalem, s kterým se věnoval lyžování, bude nyní věnovat právě jí.  

Bode Miller vývojářem lyží Bomber

Jak nedávno prohlásil, závodní lyžování mu nechybí. Pořád ale miluje lyžování jako takové. I to je důvod, proč se vydal na další cestu do lyžařského světa. Tentokrát se pustil do výroby lyží.

 Tak jako se Bode Miller nikdy nespokojil s průměrným výkonem, nespokojí se ani s průměrným lyžařským vybavením.

 Nechce se smířit s tím, že veřejnosti jsou nabízeny lyže jiné kvality než těm nejlepším závodníkům světa.

Rozhodl se proto zapojit do výroby boutique továrny Bomber, kde viděl, že může vytvářet lyže přesně podle svých představ a dopřát to i ostatním, rekreačním lyžařům

Jak sám říká, má rád levné věci, pokud jsou dobré. Podle něj ale většinou nejsou. Jako závodník měl možnost lyžovat na těch nejlepších lyžích světa, proto ví, jak mají takové lyže vypadat a co mají splňovat. Bode Miller se proto kromě propagace důkladně věnuje i vývoji unikátních lyží helem Bombersám je testuje a je jejich věrným uživatelem.

Pro shlédnutí video je nutné souhlasit s marketingovými cookies

Bomber je luxusní značka a řemeslná boutique továrna na výrobu exkluzivních sjezdových lyží a doplňků. Lyže jsou ručně vyráběné z materiálů té nejvyšší světové kvality a jsou v nich používány nejvyspělejší moderní technologie. V nabídce objevíte univerzální All Mountain sjezdové lyže, freeride lyže i závodní speciály, slalomky i obřačky. Každý pár vyjíždí z italské továrny pod Alpami, obchodní sídlo má firma na Manhattanu v New Yorku. Tváří a inovátorem značky je lyžařská ikona Bode Miller, který chce i rekreačním lyžařům dopřát nejkvalitnější lyže na trhu. 

 

Vývojáři Bomberu v čele s Bode Millerem pečlivě dohlížejí, aby byla každé lyži věnována stejná pozornost jako těm nejlepším modelům pro závodní lyžaře. V hlavní roli jsou kvalita, nejlepší materiály, technologie a špičkové vlastnosti produktů. Každá lyže Bomber je individuálně ručně vyráběna nejlepšími alpskými řemeslníky. A každý pár lyží je zároveň uměleckým dílem, které na vás nejvíc zapůsobí na sněhu. 

Sjezdové lyže a helmy Bomber k dostání v Endorphin Republic

I vy si nyní můžete pořídit lyže, které vám dopřejí jedinečné lyžařské zážitky. S koupí produktů značky Bomber si totiž nepořizujete jen exkluzivní, ale především technicky dokonalé sjezdové lyže do všech podmínek. Lyžařské zážitky pak na sebe nenechají čekat. A o to tu jde především.

 

Zlepšete své lyžařské schopnosti s lyžemi, které umožňují lyžařům jakékoliv pokročilosti užít si každý vyjetý oblouk i třeba jízdu v prašanu.

Lyže   BOMBER Pro Carve Brushed vám v rencenzi přiblíží Petr Pravda.

Navštivte prodejny Endorphin Republic nebo mrkněte na nabídku lyží Bomber v našem e-shopu. 

 

Ať každý oblouk stojí za to!

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.