Dopravda zdarma s ER pasem. Registrace zde. (neplatí na supER dopravu)

Top značky

Top značky

Top značky

Zažijte léto v Salcbursku - Pro to žijeme!

Touha po emocích, zážitcích a aktivitách, po pohybu a objevování nebyla nikdy větší. Proto si chceme letos v létě život v Salcbursku opravdu vychutnat. Na skrytých alpských pastvinách i v nádherných koncertních sálech, v rustikálních hostincích i tváří v tvář impozantním ledovcům, u třpytivých horských jezerech i na tajemných hradech, v chladných soutěskách a při ochutnávání výtečného dezertu, nejsladších salcburských noků. V Salcbursku najdete prostor pro svůj individuální pocit svobody, skvělou náladu a šťastné chvíle. To je to, pro co žijeme!

Takové okamžiky štěstí, ze kterých čerpáme ještě dlouhou dobu, opravdu existují. Jsou tak působivé, že nic jiného nejsme schopni vnímat. Jedním z nich je ranní východ slunce na vrcholu Gamskarkogel. Svět se odsud shora zdá být tak malý, ale zároveň velký a lákavý. Horský pás na růžově zbarveném obzoru připomíná jemně vykreslenou ozdobnou borduru. Lehký vánek přináší na louku, na jejímž konci postává kamzík, vůni čerstvě uvařené kávy z horské chaty. Naši mysl zaplavuje jediná myšlenka a postupně se mění v úžasný pocit. Přesně pro tohle žijeme. Stejný stav zažíváme, když se po náročné cyklistické túře poprvé zakousneme do vydatného farmářského chleba namazaného alpským máslem a bylinkovým sýrem. Nebo během té kratičké chvíle, kdy svišť zvědavě vystrčí nos ze své nory. Také sólový koncert našeho oblíbeného klavíristy v nás vyvolává to stejné rozpoložení, že "pro tohle žijeme", a ještě více okamžik, kdy před skokem z mola zadržíme dech. A jen o pár sekund později se vynoříme v křišťálově čistém tyrkysovém jezeře.

V Salcbursku už nastává léto – nejvyšší čas, abychom začali sbírat chvíle štěstí, na které budeme vzpomínat navždy.

Pro tohle žijeme!

Salcburský Lungau je skutečný přírodní ráj v srdci Rakouska a na jihu spolkové země Salcbursko. V roce 2012 byla této rekreační oblasti udělena pečeť biosférické rezervace UNESCO. Ochrana a zachování jedinečné přírodní krajiny je nejvyšší prioritou.

Díky nadprůměrnému množství slunečního svitu a příznivému klimatu, nadmořské výšce kolem 1 000 metrů, řídkému osídlení, drobnému zemědělství a hvězdným nocím, protože světelné znečištění je zde minimální, působí salcburský region Lungau mimořádně blahodárně na tělo, mysl i duši.

Rozsáhlá a dobře značená síť cyklostezek napovídá, že Salcburský Lungau je eldorádem pro cyklisty. V nejvýše položeném rakouském regionu vhodném pro elektrokola můžete projet odlehlými údolími až k alpským pastvinám a horským jezerům. Vyzkoušejte také kombinaci turistiky a jízdy na kole, tzv. "Bike & Hike".

Pěší dobrodružství pro malé i velké v salcburském regionu Salcburský Lungau.

S více než 60 horskými jezery a 70 horskými chatami je Salcburský Lungau skutečným rájem pro rekreační turisty a rodiny s dětmi, stejně jako pro milovníky vytrvalostních horských sportů. K mnoha místním chatám lze dojít pěšky za 60 až 90 minut - k některým dokonce s kočárkem. K jiným se lze snadno dostat lanovkou nebo praktickými údolními autobusy. Díky jedinečné poloze mezi rozeklanými vrcholky Radstadtských a Nízkých Taur, pohořím Nockberge na jihu a masivem Vysokých Taur na jihozápadě nabízí Lungau osm údolí a rozmanitou přírodní krajinu, kterou lze prozkoumat na dobře značených turistických stezkách.

Trasa Lungauer Tauernkrone

Trasa s délkou 108 kilometrů a převýšením 8 000 metrů je opravdu jedinečná. Ať už jste rekreační turista nebo trailový běžec, Lungauer Tauernkrone je stejně různorodá jako samotný region Lungau. V jejím průběhu vás uchvátí horská krajina, 18 typických chat s alpskou kuchyní a 16 křišťálově čistých jezer. Trasu lze absolvovat pěšky v 7 etapách. V nabídce jsou i jednodenní túry pro rodiny.

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Ferienregion Nationalpark Hohe Tauern GmbH / Daniel Kogler, © Ferienregion Salzburger Lungau, © Tourismus Lungau - Salzburger Land / Roastmedia

Turistická oblast Dachstein West se rozkládá mezi úchvatným horským masivem Dachsteinského ledovce, Gosaukammu a Tennengebirge. Region zahrnuje osm obcí od Abtenau po Gosau, od Tennengau po Solnou komoru. Skýtá ideální místo, kam můžete uniknout od každodenního shonu a užívat si přírody a klidu! Ocení ho pěší turisté, horolezci a rodiny s dětmi, které se sem vydají na výšlapy a/nebo za rodinným dobrodružstvím.

S pomocí terénních vozů, které jsou zdarma k dispozici u horské stanice lanovky Gosaukamm, se vydejte na pohodovou túru směrem k náhorní plošině Gosaunet nebo putujte od chaty k chatě.

Nahoru na Donnerkogel ve čtyřech etapách, po ocelovém laně a pomocí stupaček - absolutním vrcholem je 40 metrů dlouhý žebřík do nebe. Není vhodný pro začátečníky!

Nádrž Angeralm je místem, kde můžete vypnout a načerpat nové síly. Tady se cítí dobře nejen včely, krávy a koně.

Utečte každodennímu stresu a začněte den relaxační jógou na horách. Obklopeni přírodou se nadýchejte čerstvého horského vzduchu a vychutnejte si výhled na Dachstein. Mimořádný zážitek pro tělo, mysl i duši. Po cvičení jógy máte možnost posilnit se snídaní v chatě Gablonzer Hütte a obdivovat horské panorama.

Dovolená mezi horami Dachstein, Gosaukamm, Bischofsmütze a Tennengebirge vás doslova uchvátí. Zkuste tu zpomalit a najít klid. Turistická oblast se rozkládá na území dvou spolkových zemí a tří měst: Gosau v Horním Rakousku a Russbach a Annaberg v Salcbursku. Gosau v regionu Dachstein Salzkammergut je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lanovka Gosaukammbahn vás vyveze do oblasti přímo u malebného jezera Gosau, kde se před vámi rozprostře výhled na dachsteinský ledovec.

Tennengau, domov slavných sportovců, se vyznačuje rozmanitostí, zejména co se týče sportovních aktivit, ale také zvyky, kulturou a tradicemi. Zdejší oceněné alpské pastviny jsou typickým symbolem regionu, jeho originality a především požitku.

Počet kilometrů turistických tras: 40 km
Počet lanovek: 3 letní lanovky
Počet horských chat: 14 chat

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Dachstein Tourismus AG / Chris Eder Media

Majestátní vysoké hory, měkké zelené alpské louky a svěží horský vánek - na Hochkönigu je krása alpské přírody jasně patrná. Ať už hledáte dobrodružství nebo klid, v okolí obcí Maria Alm, Dienten a Mühlbach přivítají každého s opravdovou pohostinností. Na přibližně 340 kilometrech certifikovaných turistických tras, nespočtu kilometrů stezek pro elektrokola & MTB a více než 50 vrcholových výstupech si můžete vychutnat rozmanitost regionu plnými doušky.

Zdolejte 74 kilometrů turistických tras ve 4 dnech a cestou si pochutnejte na regionálních specialitách, navíc s výhledem na majestátní Hochkönig. Příroda v jeho okolí je plná pokladů. Při pozorné procházce po salcburských horách můžete objevit spoustu různých bylin a rostlin, které nejenže dělají zázraky pro vaše zdraví, ale také se zpracovávají pro svou lahodnou chuť. Vyškolení bylinkáři sami vyrábějí produkty, ale své znalosti také rádi předávají místním i hostům, kteří se účastní organizovaných vycházek či workshopů.

Počet kilometrů turistických tras: 340 km
Počet kilometrů cyklostezek/cyklotras/cyklotras: 340 km: cca 20 km cyklostezek, 6 cyklotras a 1 pump track & skill area
Počet lanovek: 6 letních lanovek
Počet horských chat: 34

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Hochkönig Tourismus GmbH

Gastein na jihu Salcburska nabízí svým hostům bezpočet zážitků v přírodě, živé tradice a velkou kulturní pestrost, a to zejména v třech obcích Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein. Projděte 600 kilometrů turistických stezek, zažijte rustikální alpské zemědělství, nechte se zlákat moderní kulturní nabídkou, ponořte se do bohaté historie. Čekají na vás nejen jedinečné přírodní klenoty, jako horská krajina Národního parku Vysoké Taury, ale i světoznámé termální prameny a mnohotvárná boční údolí, ve kterých je stále co objevovat.

Údolí Gastein vábí návštěvníky na spoustu outdoorových aktivit, od pěších túr úchvatnou krajinou Vysokých Taur, kolem horských jezer až po dobrodružství na ferratách a golfových hřištích. Pro milovníky cyklistiky jsou zde k dispozici nádherné stezky zpestřené kulinářskými zastávkami a relaxačními termály. Ideální destinace pro všechny, kteří hledají kombinaci sportovní výzvy, pohody a radosti z přírody.

Nabízí túry všech úrovní kolem horských jezer jako např. Reedsee či Bockhartsee. Takový Gastein Trail, šestietapový výjezd s celkovými 75 km názorně předvádí různorodost krajiny od luk a lesů až po vysokohorské oblasti. Na dosah jsou také tematické stezky pro rodiny a horské chaty k doplnění energie.

Počet kilometrů turistických tras: 600 km
Počet kilometrů cyklostezek/cyklotras/cyklotras: 40 km
Počet lanovek: 4 letní lanovky (Fulseck, Schlossalm, Graukogel, Stubnerkogel)
Počet chat: cca. 60
Počet jezer ke koupání: 2 jezera ke koupání a mnoho horských jezer

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Gasteinertal Tourismus GmbH / Christoph Oberschneider, © Gasteinertal Tourismus GmbH / Michael Königshofer, © KTVB Bad Gastein / Marktl Photography

Region St. Johann in Salzburg se nachází zhruba 60 km od německých hranic a 60 km od Salzburgu. Díky centrální pozici je toto idylické maloměsto dokonalým výchozím bodem na výlety po Salcbursku.

Všechny cesty směřují do výšky 1750 metrů nad mořem – na horu duchů v St. Johann

Když odtaje sníh z vrcholku hory Gernkogel, probouzí se na něm ve výšce 1750 metrů nad mořem duchové ohně, vody, země a vzduchu. Okolní horský svět i panoramatické turistické stezky s více než 40 zážitkovými zastávkami přivádí nejen ty nejmenší návštěvníky hor k údivu.

Zlatý hřeb – soutěska Liechtensteinklamm

Soutěska Liechtensteinklamm patří k nejdelším, nejhlubším a nejúchvatnějším soutěskám v Alpách. Ohromující hučení vodopádu, kameny porostlé zelenými saténovými řasami, mýtická atmosféra a sluneční paprsky, které v jemné vodní mlze vytvářejí duhu. Jedinečná souhra přírody v Salcbursku je proslulá a výjimečná.

Minigolf ve velikosti XXL

St. Johann in Salzburg předkládá návštěvníkům různé zajímavostmi. Že je nemožné zažít všechny atrakce během jednoho dne? Tak to jste vedle. Propojením přírodních a historických zdrojů je návštěvníkům umožněna hravá cesta napříč celým regionem během hry minigolfu. Na minigolfovém hřišti s 18 jamkami jsou ztvárněny místní památky v odpovídajícím měřítku.

Parkur ve stromech – lezecké zážitky v Hahnbaum

Poznejte les z výšky. „JODYs Baumparcours“ je v Hahnbaum zlatým hřebem a výzvou pro celou rodinu. Lezení, ručkování, balancování – zde si přijdou na své všichni milovníci lezení.

JO Family Partner – splní rodinám vše, co jim na očích vidí

Rodiny a děti mají během dovolené zvláštní přání a požadavky. Odborníci na rodiny – JO Family Partners – vědí přesně, co je pro rodiny důležité. Dali si za cíl splnit všechny rodinné sny do nejmenšího detailu.

Počet kilometrů turistických tras: 90 km
Počet kilometrů cyklistických tras: 90 km
Počet horských lanovek: 1
Počet horských chat: 15
Počet koupacích jezer: 1 koupací jezero, 1 bazén

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © josalzburg.com / Mirja Geh, © josalzburg.com / Simon Hutter

V Salcburském Saalachtalu se rodiny mohou těšit na jedinečný zážitek z přírody na divoké vodě, u vodopádů nebo podél bublajících potoků – akce i relax tu jdou totiž ruku v ruce. Pusťte se společně po proudu, vydejte se na vzrušující turistické stezky, absolvujte nezapomenutelné výlety na kole.

Objevte koupání v divoké vodě. Přírodní tůně a živé vodopády vám poskytnou osvěžující odpočinek. Vzrušující canyoning na divoké vodě osloví nejen odvážné mladé dobrodruhy. V přírodním parku Weißbach se skrývá jezero Seehornsee, ideální na ochlazení v horkých dnech.

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © SalzburgerLand Tourismus, © Carolina Auer, © Salzburger Saalachtal Tourismus

Prázdninový region Národní park Vysoké Taury s 18 obcemi mezi 266 třítisícovkami a 342 ledovci, vodopády, soutěskami, potůčky, loukami a lesy slibují naprostý odpočinek a únik od všedního dne. Ten, kdo se rozhodne zde strávit svou dovolenou, se může těšit na udržitelnost na několika úrovních: kartička Nationalpark SommerCard je se svými výhodami důležitým prostředkem na ochranu klimatu a životního prostředí a mimo jiné napomáhá k nezapomenutelným zážitkům. Opravňuje ke vstupům a slevám na zhruba 60 atrakcí, bezplatnému užívání prostředků veřejné dopravy v regionu, ale platí např. i na turistická taxi, vstup zdarma na zpoplatněné cesty zúčastněných partnerů a další.

Turistika všemi smysly. Idylka léta v Alpách

Od poloviny června začíná v NP Vysoké Taury vysokohorské léto. V okolí nejvyšších rakouských hor mohou návštěvníci poznávat jednu z nejúchvatnějších krajin na světě. Dobře značené stezky vedou do 13 údolí, na skryté pastviny, k ledovcovým trhlinám a na vrcholy třítisícových štítů. Doporučujeme vyrazit na túru s průvodcem a s jeho znalostmi objevit zcela nový svět.

Ve stejné době, kdy se vyhánějí na pastviny ovce, skot a koně, se milovníkům přírody, příležitostným turistům i ambiciózním horolezcům otevírá krajina nejvyšších rakouských hor s přibližně 120 vysokohorskými chatami.

Počet kilometrů turistických tras: 167
Počet kilometrů cyklostezek/cyklotras/cyklotras: 1000
Počet lanovek: 9
Počet horských chat: 36
Počet jezer ke koupání: 6

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Ferienregion Nationalpark Hohe Tauern / Gerald Demolsky

Region, kde je aktivní pohyb na prvním místě: milovníky pěší turistiky zde nadchne 195 km turistických tras ve všech nadmořských výškách. Je libo několikadenní výzvu? Pak vystoupejte na sedm vrcholů po Salcburských hřebenech. Jste spíše turisté - pohodáři? Pak se vydejte například na naučné stezky pro celou rodinu, kulinářské procházky či výšlapy s horským průvodcem.

Cyklistika, jízda na koni, koupání

Máte raději kolo než turistiku? V oblasti Salcburského sportovního světa se můžete vyřádit na více než 600 km horských a 150 km pohodových cyklostezek, ať už po rovině, do náročného kopce nebo společně s průvodcem. Na kole se lze vydat za dobrodružstvím, památkami i gastronomií. Mimochodem, oblast Altenmarkt-Zauchensee je lákadlem i pro jezdce na koních - nabízí 2 jízdárny a 103 km jezdeckých tras (800 až 1 800 m). Například jedinečná jezdecká trasa Dachstein-Tauern-Ritt (200 km) vede přes průsmyk Radstädter Tauernpass a kolem masivu Dachstein. Vodomilci si přijdou na své ve čtyřech nedalekých jezerech, venkovním zážitkovém bazénu a nedotčeném horském jezeře Zauchensee.

Horská chata Lackenalmen s vysokohorským skotem (Hochlandrinder).
Romantický Lackenalm se nachází mezi Feuersangem a Lackenkogelem. Své jméno nese podle takzvaného "Lackenu", kde se dodnes sbírá dešťová voda pro zvířata. Alpští mlékaři vás budou rozmazlovat domácími pochoutkami, jako je máslo, sýr, slanina, klobásy a chléb. Návštěva stojí za to nejen kvůli nádhernému výhledu, ale také právě kvůli zvířecím obyvatelům. Skotský náhorní skot musíte vidět.

Délka turistických tras: 195 km
Délka cyklostezek/biketrailů/cyklotras: 600 km, včetně oblasti Salzburger Sportwelt:
Počet lanovek: 1
Počet chat: 10
Počet jezer ke koupání: 1

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Lorenz Masser / Lorenz Masser, © Christian Schartner / Christian Schartner

Poznejte svět z jiné perspektivy, prožijte nezapomenutelné dny, získejte nové pohledy a vychutnejte si nádherné výhledy: To vše je možné díky mimořádným pokladům v Salcbursku a Solné komoře. Výtah na horu Mönchsberg, dráha k pevnosti FestungsBahn či WasserSpiegel ve městě Salcburk, stejně jako SchafbergBahn a plavba lodí na jezeře Wolfgangsee se již více než sto let těší velké oblibě místních obyvatel i hostů. Otevírají se z nich nádherná panoramata, zavedou vás na nejlepší kulinářské adresy a ke světoznámým památkám: Vyzývají k tomu, abyste na chvíli opustili každodenní život. Nejmodernější technika zůstává elegantně v pozadí, protože nic není svůdnější než kouzlo časů dávno minulých.

SchafbergBahn a výlet lodí po jezeře Wolfgangsee

Je to láska na první pohled? To si pište, že ano! Protože jak se nezamilovat do těchto krásných červených vozů vlaků SchafbergBahn, které stoupají po strmých, květinami posetých alpských loukách. A jak byste mohli odolat šplouchající vodní tříšti a osvěžujícímu větru, který vám při plavbě na jezeře Wolfgangsee čechrá vlasy. Oba tyto poklady charakterizují slavnou rekreační oblast již od 19. století a jsou zdrojem zábavy od dob, kdy do Solné komory jezdili na letní dovolenou císař a císařovna. Jak WolfgangseeSchifffahrt, tak SchafbergBahn obstály ve zkoušce času a neztratily nic ze svého kouzla.

Nostalgická večerní jízda na Schafberg

Jste připraveni na jedinečný zážitek? V letních měsících se na Schafberg vypravuje více než 130 let starý vlak, který nabízí večerní přírodní podívanou. Při troše štěstí na počasí zde - v nadmořské výšce 1783 metrů - uvidíte oblast Salzkammergut jako na dlani!

Věděli jste, že první loď společnosti WolfgangseeSchifffahrt je již více než 150 let stará a stále se plaví po Wolfgangsee?  Jedná se o Loď "Císař Franz Josef I."

"Císař", jak loď místní s oblibou nazývají, se stal se svými mohutnými pádlovými koly nedílnou součástí jezera Wolfgangsee. U příležitosti svých 135. narozenin byla v roce 2008 rekonstruována dle původního vzhledu z roku 1908. Krásné dřevěné obložení a elegantní posezení navozují nostalgickou atmosféru jako za císaře pána.

Památky v Salcbursku s kartou SalzburgerLand Card

Světoznámé výletní cíle i méně známé skvosty. Úchvatné úseky řeky Salzach, hluboké rokle, horská jezera, vodopády, jedinečné horské zážitky. Muzea a doly, hrady a zámky, panoramatické cesty. V Salcbursku je toho opravdu hodně, co můžete zažít. Na skoro všechna místa v Salcbursku se dostanete autem za přibližně dvě hodiny. Když při sobě budete v batohu nosit kartu SalzburgerLand Card, jsou Vám dveře otevřené téměř úplně všude!

E-bike způsobil revoluci v letním cestovním ruchu

Na elektrokole už najdete výbavu pro téměř každou výzvu, a tak je ideálním dopravním prostředkem pro zaslouženou dovolenou. Dlouhou dobu musela elektrokola bojovat s předsudkem, že jsou určena pouze pro sportovce, kteří už nejsou dostatečně zdatní pro běžnou "cyklistiku". Naštěstí se tento přístup v poslední době naprosto změnil a e-mobilita se stala nedílnou součástí sportovní cyklistiky a odvětví fitness. Existuje stále více míst s hustou sítí servisů, kde si můžete zdarma vypůjčit nejnovější kola a zdarma vyměnit baterie. Náš tip: elektrická horská kola Vám umožní poznat nádherné hory Salcburska bez větší námahy. Sedm z našich 11 nejlepších cyklistických regionů se specializuje právě na elektrická horská kola.

Les: místo s kouzlem přírody a spoustou života

Zažít lesní terapii, lesní houpačky a skluzavky, výlety do Rauriského pralesa nebo do vzácného lesa Wiegenwald v oblasti Stubachtal – salcburské lesy nabízejí nepřeberné množství možností, od údolí přes idylické horské pastviny až k hranici stromů. Smíšené listnaté lesy v nižších nadmořských výškách i vysokohorské lesy s borovicemi limba a modříny působí v každém ročním období jako úplně jiný kus přírody, a navíc prospívají našemu tělu i psychice. Jednoduše si to vyzkoušejte na vlastní kůži!

Více informací na salzburgerland.com
Copyrighty fotografií: © Salzburg AG Tourismus / Salzburg AG Tourismus, © Kukuvec Photography / Kukuvec Photography, © Salzburg AG Tourismus GmbH, © SalzburgerLand Tourismus, © Österreich Werbung / Charly Schwarz

Vyhrajte dovolenou v Salcbursku v hodnotě 1.500 EUR!

V tomto článku Vám dáváme spoustu tipů na ty nejkrásnější místa v Salcbursku, které prostě musíte zažít. Jednomu šťastlivci to dopřejeme úplně zadarmo! Co je pro to potřeba udělat? Napište do komentáře pod tento příspěvek na našem Facebooku místo v Salcbursku, které byste chtěli nejvíce navštívit a označte jednoho člověka se kterým byste tam vyrazili. V pátek 28. 6. 2024 vylosuje ze všech komentářů naše ambasadorka Šárka Strachová jednoho výherce, který si následně vybere pobyt dle svého gusta v hodnotě 1.500 EUR.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.