Slevy 50 až 70 % na vybrané produkty zde.🥳
info o objednávkách: po–pá 8–15:30
+420 776 008 028
info o zboží: po–ne 10–18
+420 777 355 833

Top značky

Top značky

Top značky

Výbava kola a cyklisty. Inspirujte se

Máte nové kolo a je naprosto holé? Nebo se chystáte na cyklo dovolenou a chcete svůj bajk vytunit, aby byla jízda co nejpohodlnější a nejpraktičtější? Sepsali jsme tipy na nejlepší a nejpraktičtější doplňky na kolo i pro samotné cyklisty.

Ať už vyrážíte na odpoledních 30 kilometrů nebo vás čeká větší akce, jsou věci, se kterými bude cyklistika o mnoho snazší a zábavnější.

Praktické:

Podsedlovou brašnu jednoduše upevníte pomocí suchých zipů a můžete vyrazit. Takřka nic neváží a při jízdě vám nebude překážet. Vybírat můžete z několika objemů – malých brašniček na trénink či krátkou vyjížďku i velkých na celo či vícedenní výlety.

Podle velikosti kola se vám na rám vejdou až 2 držáky na láhev. V průběhu tréninku, na závodech i na výletě v horkých letních dnech dostatek tekutin zaručeně oceníte.

Absolutní nezbytností je láhev na kolo. Vybírat můžete z objemu 0,5 nebo 0,8 litru, podle toho, co vám lépe vyhovuje.

Výlet, trénink, ani závod se nepočítají, pokud je nemáte zaznamenané. To je sice řečeno s nadsázkou, nicméně určitě vás bude zajímat kolik kilometrů jste ujeli a v jaké rychlosti.

Pokud cyklistikou žijete, zalíbí se vám GPS cyklocomputery s řadou pokročilých funkcí. Díky nim bude trénink ještě efektivnější.

Abyste nejeli poslepu a nemuseli stále zastavovat a hledat mobil s trasou v brašničce, nezapomeňte si pořídit držák na telefon, skvělý je například SP Connect. Jakmile ho poprvé použijete, nebudete chápat, jak jste tak dlouho mohli jezdit bez něj.

Jak poznáte cyklistu? Že má v případě špatného počasí bláto od čela až po záda. Vás se toto týkat nemusí, stačí si pořídit blatníky.

V případě defektu:

Kdo nikdy nepíchl, pořádně nejezdí. Náhradní duše zkrátka patří mezi základní výbavu a může vám zachránit den. Šířku duše vybírejte podle pláště kola a nezapomínejte na typ ventilku.

Alternativou k náhradní duši je sada lepení se záplatami, lepidlem a brusnými papíry. Ideálně vozte jak duši, tak lepení – a podle situace se rozhodnete, jestli opravovat nebo měnit.

Abyste duši byli schopní sundat, budete potřebovat montpáky. Nebo můžete rovnou přibalit lehkou cestovní sadu nářadí.

Pumpičku, neboli hustilku, vybírejte tak, aby byla kompatibilní s ventilkem. Ideální jsou malé lehké pumpičky, které umístíte na rám kola a při jízdě o nich nebudete ani vědět.

Bezpečnost:

Díky blikačce bude vaše jízda bezpečnější. Nikdo vás totiž nepřehlédne – ani na silnici, ani ve tmě.

Světlo na kolo zajistí, že uvidíte na cestu i když jste se zdrželi a domů pojedete v šeru nebo za tmy. Stačí upevnit na řídítka a můžete vyjet.

2. Doplňky pro cyklistu

Nejen kolo je třeba dát do pucu. Abyste mohli bez obav do sedla, neobejdete se bez těchto vychytávek.

Cyklistická přilba představuje základní bezpečnostní prvek. Pokud si už ani nepamatujete, kdy jste tu svoji pořizovali, kupte raději novou – materiál se vlivem času, UV záření či špatného skladování opotřebovává a helma by již nemusela fungovat, jak má.

Pro jistotu maximální bezpečnosti, sáhněte po helmách se systémem ochrany mozku MIPS®.

Rychlost, která vhání slzy do očí. Mušky, kvůli kterým musíte neustále mrkat. Přechody světlo a stín, které vás vyhazují z rovnováhy... Pořiďte si kvalitní cyklistické brýle a uvidíte, že nic z toho vás již trápit nebude.

Pořiďte si lehkou a funkční bundu na kolo, která vás ochrání před rozmary počasí. Sbalíte ji do malé ruličky, takže se vejde do každé brašny na kolo.

Cyklistické větrovky, pláštěnky a další bundy potěší také prodlouženým zadním dílem, díky kterému vám nepotáhne na záda, ani když budete v předklonu makat naplno

Cože? No přece svačina do kapsy dresu, která v pravou chvíli dodá energii. Skvělé jsou energy tyčinky či gely, ale poslouží také banán.

Myslíte to s kolem vážně? Vyvinuli jsme unikátní výživu pro sportovce (a zejména cyklisty), která vám pomůže dosahovat vysněných výkonů. Ať už hledáte nakopávák před výkonem, energii na cesty nebo regenerační drink, zaručeně si vyberete.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.