Ultrazvukové čištění kol

Očista kola ultrazvukem by měla být pravidelnou součástí cyklo údržby. Záleží samozřejmě kolik, jak a kde jezdíte, aspoň jednou za čas se ale ultrazvuk určitě vyplatí. Nic jiného totiž nevyčistí pohonné ústrojí tak dobře. V Endorphin Republic ultrazvukovou čističku máme a vaše kolo perfektně zbavíme špíny.

Ultrazvuk vyčistí absolutně dokonale zejména kliky, převodníky, přesmykač, řetěz, kazetu, i přehazovačku. Proč je vhodný právě na tyto komponenty?

1) zasáhne i zcela nepřístupná místa

2) vyčistí tvarově složité díly

3) pronikne i do vnitřních částí, např. článků řetězu

Jak taková očista vypadá? Mechanik nejprve pohonné ústrojí rozebere, včetně rozpojení řetězu. Špinavé části umyje od největší špíny. A pak je na cca 20 minut ponoří do ultrazvukové myčky.

V ní očista funguje následovně - ultrazvuková energie se mění na tepelnou a právě změnou teplot mezi čištěným předmětem a nečistotou dojde v místě styku k oddělení špíny. Čistící kapalina se dostane mezi místa čištěného předmětu a nečistoty. A v tom je celý princip. Akusticko-mechanické vlny v kapalině dokonale oddělí nečistoty.

Takový výsledek prakticky není možné dosáhnout jinou cestou. Ruční mytí tomu nemůže konkurovat, protože není možné se při něm dostat do všech míst. Vyčištěný předmět pak vypadá jako nový. S jediným rozdílem, ultrazvuk samozřejmě nedokáže zacelit oděrky, škrábance, vrypy a ani vrátit případně oprýskaný lak.

Právě teď je na hloubkovou očistu po sezoně ideální čas, v Endorphin Republic jsme na vás připraveni.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.