Recenze cyklistického setu UYN Biking: zážitek Martina Koukala

V zimě běhá na lyžích, v létě svůj trénink obohacuje o další sporty. Kromě běhání je pro Martina Koukala velkou láskou i kolo. Jako velký fanoušek blížící se Tour de France sám často vyráží do Alp, kde zdolává klikaté serpentiny. Ani v Čechách nemá o podobné příležitosti nouzi. Se svou rodinou bydlí v Liberci, kde stačí vyjet před dům a vyrazit do lesa, k přehradě nebo si dopřát pořádný zápřah v prudkých kopcích.

Právě tam Martin testoval cyklistický dres UYN Coolbost šortky UYN Biking Ridemiles. Celý set má náročné technologické řešení, je ušitý z několika vrstev funkčních materiálů a Martinovým úkolem bylo tyto jedinečné schopnosti pořádně prověřit v praxi.

PROHLÉDNĚTE ZDE

Komfort v diskomfortu

Jak ti cyklistický set padne? Cítíš se v něm dobře i při výkonu?

„Nevím, jak to výrobce udělal, ale dres i kalhoty velmi dobře pracují s termoregulací,“ chválí funkční provedení celého outfitu Martin. „Nemám rád, když se zpocené oblečení lepí na tělo, to je vážně nepříjemné. V tomhle setu se mi to však nestalo ani jednou. Naopak. Materiál je opravdu prodyšný, dobře odvádí vlhkost a přitom vám v něm není zima, ani když zafouká,“ doplňuje olympijský medailista. „Důležité je, aby vám oblečení nebylo volné ani příliš těsné, jen tak to bude fungovat. Já standardně nosím velikosti S nebo M. Dres i šortky jsem testoval ve velikosti M a byly mi úplně akorát,“ upozorňuje Martin a dodává, že oblečení se zkrátka musí dobře vyzkoušet

Dobrodružství

Do jakých podmínek se oblečení nejvíc hodí? Jakou má odolnost vůči vnějším podmínkám?

„Poprvé jsem v cyklistickém setu vyrazil ještě na jaře, kdy teploty nebyly vůbec vysoké. Obzvlášť tady u nás v okolí Liberce. Dres má krátké rukávy a kalhoty jsou vlastně šortky, takže na ruce i nohy mi byla zima. Ale tělo bylo v pohodě! O to víc mě překvapilo, že když jsem oblečení testoval v letních vedrech, bylo mi v něm stále dobře,“ naráží Martin znovu na termoregulační vlastnosti použitého materiálu.,

Design

Jak se ti líbí střih outfitu a jeho materiál?

„Co se týče stylu, dres i kalhoty jsou pro mě dost neobvyklé, podobný střih jsem na sobě ještě neměl. Dres má totiž límec do tvaru „V“ a totéž platí i o jeho spodním lemu. To je ale kupodivu velká výhoda, protože mě díky tomu netlačí konec zipu do břicha,“ komentuje promyšlený střih dresu Martin. „Na kalhoty jsem si musel zvykat, protože mají kratší záda. Kšandy jsou totiž vedeny společně v jednom úzkém pruhu po páteři a rozdvojují se až mezi lopatkami. Myslím, že to tak ale lépe respektuje anatomii zad. V oblasti zadku jsou šortky zcela beze švů, vložka mi sedí akorát, takže celkově se v nich cítím pohodlně,“ přidává další detaily Martin.

Celkový zážitek

Jak sis to v oblečení užil? Na stupnici od 0 do 1000, kolik bys tomuto outfitu dal bodů – v našem případě endorfinů? 1000 endorfinů znamená dokonalý zážitek, na který jen tak nezapomeneš.

„Dávám 900 endorfinů! Baví mě, jak dres i šortky odolávají vnějším vlivům a mají dobrou aerodynamiku, takže v nich zažijete skutečnou rychlost. Většina mých výjezdů však o závodění už není, osobně bych proto volil volnější oblečení jako na MTB,“ směje se Martin a cyklistický set doporučuje koupit všem, kdo si na kole chtějí zlepšit výkon.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.