Recenze běžeckých bot SCOTT Supertrac Ultra RC: zážitek Miloše Nykodýma

Jak jinak testovat trailové boty než v drsném terénu? To byla výzva pro Miloše Nykodýma, českého reprezentanta v orientačním běhu, který má na kontě vítězství ze světového poháru a nespočet titulů mistra ČR

„Botám jsem dopřál pořádný zátěžový test. Od Martina Koukala jsem dostal za úkol běžet po tak zvané Žluté hřebenovce u nás v Jizerkách, kde ještě ležel sníh. Běžel jsem bažinou, přeskakoval klacky, zdolával prudká stoupání a mokré kameny. Byla to skutečně zábava,“ pochvaluje si testování běžeckých bot SCOTT Supertrac Ultra RC Miloš. Jak v jeho náročné zkoušce boty obstály?

Komfort v diskomfortu

Jak ti bota sedí na noze? Jsou boty pohodlné i v různých typech terénu? Jakou mají odolnost vůči vnějším podmínkám a co na ně říkala tvá chodidla?

„Mám širší chodidlo a potřebuji, aby mi boty dobře seděly. A to se povedlo! Dobře se dotahují, takže si správnou velikost sami přizpůsobíte“, hodnotí pohodlnost bot Miloš. „Botám jsem dal skutečně zabrat a vystavil je snad všem výzvám přírody. Prohnal jsem je lesem, sněhem, bažinou a nikde ani škrábanec. Mají pevný svršek, nenasáknou vodu a přitom příjemně drží na noze – neměl jsem žádné otlaky ani puchýře.”

Rychlost

Jaký mají boty odpich a odpružení? Jsou lehké? Jak snadno v nich zrychlíš tempo?

„Stále závodím, takže to, co boty dokážou a kam vás pustí, je pro mě klíčové. SCOTT Supertrac jsou lehké boty s perfektním tlumením. Mají velmi dobrou trakci, podporu podrážky a odpružení. Jsem přesvědčený, že zvládnou opravdu velkou porci kilometrů, takže je doporučuji na delší tratě. Dokážu si představit v nich zaběhnout terénní půlmaraton. Jsou to zkrátka rychlé boty do terénu, které toho hodně vydrží,“ shrnuje Miloš.

Dobrodružství

Do jakých podmínek se boty nejvíc hodí? Jaký jim vyhovuje terén, sklon podložky či počasí?

Orientační běžci neběhají po vyznačených trasách. Naopak – nesmí se bát šlápnout pořádně vedle. „S kamením a blátem si boty poradily bravurně, jen na mokrých kořenech kloužou, protože nemají kovové hřeby,“ zhodnocuje Miloš. „Při běhu po kamenech máte pocit, jako byste běželi po trávě. To však neplatí pro tvrdé povrchy. SCOTT Supertrac jsou trailové boty, rozhodně bych s nimi neběhal ve městě. Pokud ale při svém terénním výběhu musíte chvíli běžet po asfaltu, nic se vám nestane,“ usmívá se orientační běžec, pro kterého běh v přírodě vždycky vyhraje.

Design

Jsou boty slušivé? Podporuje vzhled bot i jejich funkčnost?

„Líbí se mi, že bota je vyrobena z jednoho kusu materiálu, takže se nikdy nepáře a díky tomu taky nikde netlačí. Taky mě překvapilo, jak jsou boty robustní a zároveň lehké. To je ten ideální design, který u trailové boty očekávám,“ popisuje vztah funkčnosti i vzhledu bot Miloš.

Celkový zážitek a naše Endorphin stupnice

Jak sis to užil? Na stupnici od 0 do 1000, kolik bys těmto botám dal bodů – v našem případě endorfinů? 1000 endorfinů znamená dokonalý zážitek, na který jen tak nezapomeneš.

„Při testování bot jsem se snažil soustředit na jejich nedostatky, ale až na pár maličkostí jsem jich moc nenašel,“ vzpomíná na zátěžovou zkoušku orientační běžec. „Je to nesmírně pohodlná bota, která je navíc opravdu živá. Neskutečně mě baví, a proto dávám 999 endorfinů,“ završuje originální hodnocení Miloš a vyzývá všechny, aby si boty zkusili taky a nebáli se je pořádně provětrat. Nejlépe běháním neznámým terénem v drsné přírodě!

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.