Re-source: Společensky zodpovědné produkty z dílny SCOTT

SCOTT je značkou, která mění sport v absolutní nadšení. Důležitý je ale také udržitelný přístup k planetě a etické jednání s lidmi a zvířaty.

Po nás potopa rozhodně neplatí pro značku SCOTT. Snaží se přistupovat férově k lidem a planetě, s cílem poskytovat udržitelné, funkční a inovativní produkty. Nově dokonce na vybraných výrobcích naleznete označení re-source.

„Zavazujeme se zlepšovat dopady našich produktů a obchodních praktik, chránit prostředí pro příští generace a podněcovat pozitivní změny v našich komunitách.“

[prohlášení značky SCOTT]

Co znamená logo RE-SOURCE BY SCOTT

SCOTT sám sobě nastavuje přísná kritéria. Logem mohou být označeny výrobky, které:

  • obsahují minimálně 50 % recyklovatelného materiálu,
  • nebo jsou ze 100 % z certifikovaných obnovitelných materiálů,
  • navíc neobsahují sloučeniny PFC, které sice odpuzují vodu, zato se špatně rozkládají.

Materiály:

Recyklovaný polyester

Co se záplavou PET lahví? Místo aby končily na skládkách, SCOTT z nich vyrábí polyester. Kvalita recyklovaného polyesteru je prvotřídní, zátěž pro planetu nesrovnatelně nižší. Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod, jak snížit potřebu nově vyráběných materiálů.

Organická bavlna

Jak by se vám líbilo nosit tričko z bavlny, která nepoznala pesticidy, herbicidy a menší byla i spotřeba vody na zavlažování? Pokud moc, sáhněte po oblečení re-source.

Merino vlna a prachové peří

Férový přístup si zaslouží také zvířata. Merino vlna proto pochází z humánního chovu, kde jehňata nepodstupují drastickou metodu mulesingu při které přicházejí o kusy kůže.

Prachové peří pak pochází od ALLIED DOWN – společnosti známé pro vysoké standardy kvality a etický přístup k ptákům.

Rilsan

Nejnáročnější výzvy, na které narazíte při sportu i v přírodě, hravě zvládnete i díky materiálu Rilsan. Materiál pochází ze skočcových bobů a vyniká mimořádnou pružností, trvanlivostí, odolností i nízkou váhou.

SCOTT podepisuje Chartu udržitelnosti pod hlavičkou EOG

Iniciativa SCOTTu nekončí u udržitelných materiálů. Cílem Charty udržitelnosti Evropské outdoorové společnosti (EOG) je, aby se toto odvětví stalo lídrem v oblasti společenské a enviromentální zodpovědnosti. SCOTT se pod tento záměr hrdě podepisuje. Výsledkem snahy jsou udržitelné a etické výrobky s logem RE-SOURCE BY SCOTT.

Zajímavostí také je, že hlavní centrála čerpá velkou část energie ze zelených zdrojů.

Značka je jen tak dobrá, jaký má přístup k lidem

SCOTT je komunita, která žije a dýchá pro sport. Zaměstnanci si užívají sportovní benefity, dlouhé pauzy na oběd i moderní jídelnu. Kodex chování zahrnuje také sociální a enviromentální témata.

Možnost sportovat dopřává SCOTT i dalším – přes 10 let spolupracuje se švýcarským tréninkovým centrem CMS, skrz které daruje kola a vybavení sportovcům po celém světě.

Další nadací, ve které se značka aktivně zapojuje, je FUN Estabana Chavese, která podporuje mládež s ortopedickými problémy v Kolumbii. Nadace změnila život již stovkám dětí.

Nejde jen o produkty, ale také o způsob balení

Základními pilíři programu re-source jsou tedy udržitelné výrobky, šetrný přístup k planetě a etické jednání s lidmi. To se projevuje nejen na produktech, ale také na jejich obalech. Cílem je minimalizovat spotřebu jednorázových plastů, a množství odpadu vůbec. Například z obalu na přepravu kola se podařilo odstranit více jak 0,5 kg odpadu.

Podívejte se na produkty s logem RE-SOURCE BY SCOTT.

RE-SOURCE BY SCOTT

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.