OUTDOOROVÁ ZNAČKA FJÄLLRÄVEN: SKANDINÁVSKÁ LEGENDA

Batoh značky FJÄLLRÄVEN znají úplně všichni. I ti, kteří o značce “fjal raven” ještě nikdy neslyšeli. Je to prostě legenda s nezaměnitelným designem, bez ohledu na značku.

Abyste se seznámili i s oblečením a dalšími doplňky této outdoorové značky inspirované severskou přírodou, rozhodli jsme se vám značku FJÄLLRÄVEN dopodrobna představit. Pokud vaše srdce bije pro nekonečná dobrodružství a aktivity v přírodě, rozhodně vás tohle promakané outdoorové vybavení ze Skandinávie nenechá chladnými. Oceníte ho nejen v přírodě, ale i ve městě, v práci nebo všude tam, kde chcete ukázat svou outdoorovou duši.

V nabídce FJÄLLRÄVEN najdete maximálně funkční, odolné a hlavně nadčasové outdoorové oblečení. Nechybí outdoor bundy, trekové kalhoty, kraťasy a trička, kšiltovky a především originální městskéturistické batohy, tašky, taštičkyobaly na notebooky, peněženky a další. Důraz je kladen na jednoduchost a praktičnost.

ZROZENÁ TAM, KDE HORY A LESY POTKÁVAJÍ MOŘE

Historie této značky překvapivě sahá až do roku 1960, kdy se Åke Nordin, milovník přírody, na svých cestách za dobrodružstvím rozhodl oficiálně vyrábět to, co do té doby vyráběl sám pro sebe. Batohy, které vydrží všechno. FJÄLLRÄVEN tedy není ve světě outdooru žádným nováčkem, jak by se díky současné popularitě jeho produktů mohlo zdát. Místem zrození této značky bylo malé městečko na severu Švédska, kde z touhy po usnadnění pobytu v přírodě vznikl výrobce pro všechny milovníky outdooru. Značka FJÄLLRÄVEN se brzy stala jedním z nejznámějších výrobců outdoorového oblečení a doplňků ve Švédsku a předním dodavatelem celé Skandinávie. Vznikla tam, kde polární lišky dávají dobrou noc, a proto právě polární liška je logem této značky.

FJÄLLRÄVEN se stal ve světě outdooru opravdovou ikonou. Outdoorové vybavení bylo vždy vyráběno s cílem, aby lidem venku při aktivním trávení volného času nic nechybělo. Dnes stále nejprodávanější batoh Kånken byl poprvé vyroben již v roce 1978 a od té doby si drží svou neochvějnou pozici mezi batohy. Stejně tak bychom mohli jmenovat třeba outdoor bundy Greenland nebo Expedition Down Jacket.

KVALITA ZE SKANDINÁVIE

Zárukou kvality, funkčnosti a odolnosti výrobků značky FJÄLLRÄVEN je spolupráce se Švédskými turistickými a outdoorovými asociacemi, díky které spatřují světlo světa ty nejpromyšlenější inovace. I díky tomuto spojení se v 60. a 70. letech Švédové opravdu zamilovali do trávení času v přírodě, kde se potřebovali spolehnout na kvalitní vybavení a oblečení. Značka FJÄLLRÄVEN tvarovala hodnoty lidí milujících přírodu. A když už si zákazníci vybrali to nejlepší na začátku, je jasné, že výrobce už nemohl ze svých kvalit nikdy slevit.

Mezi stěžejní materiály, které značka FJÄLLRÄVEN používá, bychom našli voděodolný a přitom prodyšný ECO-SHELL, který je vyráběn 100% udržitelně. Zajímavostí je zcela unikátní a přímo značkou FJÄLLRÄVEN vyprodukovaná tkanina G-1000 s grónským voskem, která vyniká maximální odolností a napomáhá s odolností vůči vodě a větru. Třetím pilířem výroby je certifikovaná vlna, která pochází jen z ověřených farem bez používání brutálního odstraňování kůže ovcí, tzv. mulesingu. Mezi další základní materiál patří i peří té nejvyšší kvality, jehož výroba je opět opřená o maximálně ohleduplné zacházení se zvířaty. Nechybí ale ani další nejmodernější materiály a technologie, na které FJÄLLRÄVEN klade pořádné nároky.

V SOULADU S LIDMI, ZVÍŘATY I PŘÍRODOU

Skandinávské země jsou vyhlášené svým vysoce odpovědným přístupem k životnímu prostředí, zvířatům i lidem. U značky FJÄLLRÄVEN tomu není jinak. Kromě výroby, která probíhá s maximálním ohledem k přírodě, FJÄLLRÄVEN pořádá i akce na podporu zájmu o životní prostředí, kdy cílem je i rozvíjení zájmu o pobyt v přírodě a přírodu samotnou.

Při výrobě outdoor vybavení hledá značka FJÄLLRÄVEN vždy to nejudržitelnější řešení. Jsou používány recyklované a čistě organické materiály. Příroda a pobyt v ní je to, proč značka vznikla. Je logické, že právě proto ji chce FJÄLLRÄVEN maximálně chránit a opečovávat.

FJÄLLRÄVEN nepoužívá impregnaci PFC, snaží se snižovat spotřebu vody, chemických látek, energie, odpadu a i jinak dbá o svou pověst a spokojenost náročných zákazníků.

FJÄLLRÄVEN V ENDORPHIN REPUBLIC

Produkty značky FJÄLLRÄVEN jsou dnes prodávaný po celém světě. Najdete je ve více než 70 zemích světa a pro ty z vás, kteří jste této značce propadli, máme dobrou zprávu. Nově ji najdete i u nás v Endorphin Republic. Outdoor kalhoty, kraťasy, trika i tolik opěvované batohy a další doplňky si můžete nově vybírat a prohlédnout nejen v našem e-shopu, ale i osahat v naší designové kamenné prodejně Waltrovka na Praze 5.

Až příště budete vyrážet do přírody, nezapomeňte na oblečení a vybavení, které má opravdové outdoorové kořeny.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.