JAK VYBRAT LYŽAŘSKÉ BRÝLE

Milujete lyžování tak moc, že si ho nechcete nechat ujít za žádného počasí? Výběr lyží a bezpečnostních prvků už máte za sebou, oblečení už jste vyladili do poslední vrstvy, ale jedna věc stejně může požitek z lyžování zkazit. Špatná viditelnost. A vůbec to nemusí být jen mlha a padající sníh, ale třeba i příliš ostré slunce.

SCOTT A OAKLEY: NENECHTE SE OMEZOVAT POČASÍM S TÍM NEJLEPŠÍM NA TRHU

Právě proto vám představujeme dvě legendární značky lyžařských brýlí, které zlepší vaše vidění za každého počasí a v různých světelných podmínkách. Spoléháme jen na to nejlepší, proto se zaměříme na námi nabízené značky SCOTT OAKLEY, které změní váš pohled na počasí. 

LYŽAŘSKÉ BRÝLE SCOTT A JEJICH TECHNOLOGIE

Výrobce SCOTT se už více než 20 let zabývá vědeckým výzkumem, který má za cíl vylepšovat technologie zorníků lyžařských brýlí tak, aby brýle zlepšovaly kontrasty a detaily pozorovaných objektů. Při výzkumech bylo mimo jiné zjištěno, že lidské oko je vybaveno receptory, které jsou zodpovědné za kontrast a vnímání detailů, a že reaguje na velmi specifické barvy viditelného světelného spektra a citlivě je rozlišuje. Značka SCOTT si nechala v roce 2000 patentovat technologii AMPLIFIER, která plně využívá těchto poznatků ve všech variantách zorníků lyžařských i slunečních brýlí.

Pro shlédnutí video je nutné souhlasit s marketingovými cookies

4 TYPY ZORNÍKŮ LYŽAŘSKÝCH BRÝLÍ SCOTT

Všechny zorníky lyžařských brýlí SCOTT unikátní technologii AMPLIFIER, která zostřuje vidění a zvýrazňuje kontrasty, mají. Je tak zlepšeno vidění při různé intenzitě světla. Revoluční technologie umí rozlišit a poté zesílit “dobré” modré a oranžové světlo, které je nezbytné pro kontrast, a zároveň dokáže odfiltrovat “špatné” světlo, které je představováno zelenými a červenými odstíny barev.

 

Zorníky SCOTT se pak dělí podle svého určení na 4 základní typy: 

ILLUMINATOR na extra špatnou viditelnost

 • rozjasní vidění při špatné viditelnosti, “posvítí” na svah
 • do hustého sněžení i mlhy
 • zachovává dobrou úroveň kontrastu a hloubky vnímání, zvyšuje vnímání jasu

 

ENHANCER do proměnlivých podmínek

 • rozjasní vidění při oblačnosti
 • vhodný do zamračeného počasí i smíšených podmínek
 • maximalizuje kontrasty, vyzdvihuje detaily, chrání i před sluncem

 

LIGHT SENSITIVE do každého počasí

 • univerzální zorník v samozabarvovacím fotochromatickém provedení pro ještě lepší vidění
 • vhodný do každého počasí
 • přizpůsobí se proměnlivým světelným podmínkám, zabarvuje se podle intenzity světla
 • zachovává skvělý kontrast i při nízké intenzitě světla

 

SOLAR BLOCKER na slunečné dny

 • zorník, který si poradí s ostrým sluncem i ve vysokých horách
 • vhodný do slunečného počasí
 • účinně zeslabuje oslňující efekty, odfiltrovává škodlivé modré světlo a přitom zachovává přirozené barvy
 • snižuje únavu očí způsobenou vysokou intenzitou okolního světla

Jednotlivá zabarvení zorníků brýlí SCOTT umožňují skvělou kvalitu vašeho vidění, dokážou zajistit maximální vnímání kontrastu i detailů, a tak výrazně šetří vaše oči. Kromě 100% ochrany před ultrafialovým a infračerveným slunečním zářením jsou barevné pigmenty na každém zorníku kombinovány tak, aby byly odfiltrovány nežádoucí barvy z okolí, a naopak zvýrazněny ty důležité.  

SCOTT LCG - unikátní systém výměny skel

Žádné počasí Vás nezaskočí.

Pro shlédnutí video je nutné souhlasit s marketingovými cookies

CO NABÍZÍ LYŽAŘSKÉ BRÝLE OAKLEY

I “óčka” mají svou vyladěnou technologii, na kterou nedají dopustit. Oakley patří stejně jako SCOTT ke špičce mezi výrobci lyžařských brýlí a právem patří mezi průkopníky ve vytváření nových technologií. Mezi absolutně nejprůlomovější patří v současnosti patentovaná technologie čoček PRIZM, která byla navržena tak, aby vám pomohla lépe zaznamenat kontrasty v různých světelných a sněhových podmínkách. Tato technologie se opírá o tři základní pilíře, které napomáhají ke skvělé funkčnosti lyžařských brýlí OAKLEY. Jsou to barva, kontrast a detaily. Na ty je kladen maximální důraz. 

Inovátoři firmy Oakley dokázali pomocí složitého 15letého výzkumu identifikovat barvy, s kterými se potkáváte při sportu, tedy i při lyžování na svahu nebo ve volném terénu. Světlo světa pak díky tomuto poznatku spatřily i lyžařské brýle, které umožňují vidět každý detail textury sjezdovky, povrchů a překážek. Výsledkem je:

 • lepší přehled o povrchu terénu, ať už je to ledový svah nebo prašan
 • lepší kontrast sněhových překážek a jejich textury
 • lepší vidění v jakýchkoliv podmínkách

Není divu, že takové brýle oslnily i hvězdy zimních sportů, mezi které patří i olympijský medailista ve slopestyle Mark McMorris, sjezdařské legendy jako Lindsey Vonn nebo Aksel Lund Svindal a mnoho dalších. A právě tuto technologii chceme dopřát i vám, našim hvězdám! Proto jsme si pro vás připravili pár tipů na lyžařské brýle, které vám otevřou zcela nové obzory.

TIPY PRO TY, KDO NOSÍ DIOPTRICKÉ BRÝLE

TIP NA ZÁVĚR: LYŽAŘSKÉ BRÝLE VYBÍREJTE SPOLU S HELMOU

Pro maximální pohodlí a zároveň maximální účinnost vašich lyžařských brýlí je důležitá i kompatibilita s vaší lyžařskou helmou. Za ideálních podmínek by brýle měly spolu s helmou sedět tak, aby nevznikl prostor mezi brýlemi a štítkem přilby. Je proto logické, že například brýle značky SCOTT perfektně sedí spolu s helmami stejné značky. SCOTT navíc v přední části helem umístil ventilační otvory, díky kterým se lyžařské brýle odvětrávají a nemlží.

DĚTSKÝ SET PŘILBA SCOTT KEEPER + BRÝLE WITTY JR - SKVĚLE SEDNOU

PŘIJĎTE SI PRO RADU NEBO NAKUPUJTE ON-LINE

Věříme, že jsme vás tímto článkem přesvědčili, že výběr lyžařských brýlí je pro vaše lyžařské zážitky důležitý. Také věříme, že jsme vám dali dostatek informací, abyste si sami vybrali brýle s tím správným zorníkem z pohodlí domova, on-line v našem e-shopu. Pokud si rádi vybavení nejprve zkoušíte nebo si něčím nejste jistí, dorazte do našich kamenných prodejen, kde vám profesionálně proškolení prodejci poradí, jaké brýle a zorník jsou vhodné přesně pro vás a vaše potřeby. (Nezapomeňte s sebou vzít vaši lyžařskou helmu.) 

Těšíme se na vás!

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.