Top značky

Top značky

Top značky

Jak vybrat dětské lyže

Výběr dětských lyží není složitý, ale doporučujeme se poradit v odborné prodejně. Zejména tehdy, pokud je vybíráte poprvé nebo po dlouhé době.

Dětské sjezdové lyže musí být hlavně správně dlouhé, lehké a dobře ovládatelné, aby uměly odpouštět chyby. Proto není pro začínajícího nebo mírně pokročilého dětského lyžaře nutné vybírat drahé lyže s dřevěným jádrem, ale klidně stačí lehké jádro pěnové.

Teprve opravdu dobrý dětský lyžař pak může mít už lyže kvalitnější, s dražším jádrem dřevěným.

Správná délka

Dětské lyže se vyrábějí v délkách od cca 70 do 150 cm a rodiče nejčastěji bojují s výběrem správné délky. To i proto, že nezřídka vybírají delší lyže s tím, že do nich ratolest „doroste“. To určitě není správné řešení, protože moc dlouhé lyže budou hůř ovladatelné.

Dětské lyže by měly být o cca 10 - 20 centimetrů kratší, než dítě. Úplně malé děti mohou mít lyže kratší až o 30 cm. Dejte ale pozor i na příliš krátké lyže. Ty nedrží stopu, jsou až moc „hravé“.

Čím je dítě v lyžování lepší a starší, tím může mít lyže delší. Neměly by však být delší, než jak je vysoké.

Nastavení vázání, helma a brýle, páteřáky

Musíme zmínit i další důležitý faktor a tím je bezpečnost. Proto nikdy nezapomeňte na správně nastavené bezpečnostní vázání a pečlivý výběr dalších prvků dětské lyžařské výbavy: helmabrýle, páteřák a dobré oblečení. Nedoporučujeme ani na jednom šetřit. Levné oblečení se totiž rychle promočí a dítě lyžování nebude bavit.

Hitem „rostoucí“ oblečení

Hitem je dnes takzvané „rostoucí“ oblečení. Funguje na principu, že spodní strana podšívky rukávu nebo nohavice je sešitá. Pokud se tento spoj rozpáře, zvětší se délka oblečení o celou velikost. Děti ho tak můžou využít i následující sezónu. Kvalita použitých materiálů je zárukou, že oblečení vydrží několik sezón a klidně počká i na mladšího sourozence. Povolený spoj lze totiž jednoduše našít zpět a oblečení tak znovu zmenšit.

Neváhejte pro výběr dětské zimní výbavy navštívit prodejny Endorphin Republic, kde na vás čekají proškolení odborníci.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.