Jak si obrýlení lyžaři mají vybrat helmu a brýle

Vybrat dobře lyžařskou helmu a k tomu brýle není věda. Složitější to ale mají ti, kteří z nějakých důvodů nemají rádi kontaktní čočky a nosí brýle dioptrické. Takových lyžařů jsou spousty. V Endorphin Republic máme řešení, poradíme, jak na to.

Ten, kdo nosí dioptrické brýle, má dvě možnosti. Helmu se sklopným štítem nebo klasickou helmu s lyžařskými brýlemi, které se nasadí přes dioptrické brýle. Co je lepší, je těžké určit. První variantu preferují hodně ženy, sportovnější lyžaři častěji volí tu druhou. U obou se vám ale za určitých podmínek mohou dioptrické brýle stejně zamlžit.

Helma se sklopným štítem

Je to jednodušší varianta. Endorphin Republic má v nabídce štítové helmy od značky Kask, která je na světovém trhu největším specialistou a má s nimi největší zkušenosti. Její produkty jsou dotažené do detailu. Horní okraj štítu má například speciální těsnění, které brání tomu, aby kolem něj do helmy zatékalo. V Endorphinu nabízíme několik modelů: Essential, Class Sport, Chrome, Puma Firefly a Puma Flower.

 

Lyžařské brýle přes dioptrické brýle + klasická helma

Výběr správné helmy a lyžařských brýlí na dioptrické brýle u této druhé varianty zabere samozřejmě víc času. Vtip je v tom, že pasovat k sobě musejí hned tři věci a ještě to ovlivňuje tvar obličeje.

Pokud budete kupovat jen lyžařské brýle nebo jen helmu, protože druhý kus už máte, vždy si ho musíte vzít se sebou a zkoušet vše společně, aby to dobře pasovalo. Ideální je začít helmou, k ní pak budete přes své dioptrické brýle pasovat brýle lyžařské. Nezapomeňte si vzít i druhé dioptrické brýle, pokud si je na horách střídáte.

A teď pozor, některé značky své lyžařské brýle vhodné přes dioptrické brýle nijak speciálně neoznačují. To ale neznamená, že žádné fungovat nebudou. Vhodnější vždy budou často ty větší – mohutnější, vždy je ale třeba zkoušet. V tom poradí zkušení prodavači Endorphin Republic.

Řešení v podobě SCOTT OTG 

Výhodou je, že ER má velký výběr speciálních brýlí od značky SCOTT, které jsou přímo určeny přes dioptrické brýle a jsou označeny zkratkou OTG (angl. over the glasses). Jsou to modely Notice OTG, Unlimited II OTG a pro děti Muse Pro OTG .

Mají několik barevných provedení a různá skla do různých podmínek.

Výhodou modelů SCOTT OTG je, že jsou vyrobeny tak, aby byly kompatibilní s helmami stejné značky, a aby do nich pasovaly (mezi helmou a brýlemi na čele by neměla být žádná mezera). Ale opět pozor, ani to ještě nemusí zaručit, že právě vám bude komplet dobře sedět. Je to způsobeno posazením nosu v obličeji. Podle toho se brýle posunují po obličeji víc nahoru nebo dolů a helma pak může někdy příliš tlačit brýle na nos.

 

Pořádně vyzkoušet

Proto je nutné zkoušet, zkoušet a výběr neuspěchat. Základním pravidlem je, aby lyžařské brýle přes ty dioptrické dobře padly, aby se skla vzájemně nedotýkala. To zlepší i ventilaci vzduchu. Obecně pak platí, že čím kvalitnější (většinou i dražší) lyžařské brýle, tím bude viditelnost lepší a budou se i méně zamlžovat.

Lyžování s dioptrickými brýlemi tak bude komfortnější než jste doufali. Přijďte se přesvědčit a poradit s našimi zkušenými experty do Endorphin Republic.

 

 

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.