50% sleva na letní cyklistické oblečení. Více zde.

Top značky

Top značky

Top značky

Jak se dostat po zimě zpět do formy

Jarní únava. Také na vás udeřila? No a co. Díky následujícím 5 tipům (a jednomu bonusovému) si s ní hravě poradíte a užijete si jaro jako nikdy před tím.

Jaro je za dveřmi. A s ním přichází únava a jiné potíže, od ekzémů až po nachlazení. Stejně jako se na jaře probouzí příroda, ožívá také tělo – a s ním vše dobré i špatné, co přes zimu podřimovalo. Důvodem, proč se tak děje, je zvýšená snaha o detoxikaci usazenin, které se v organismu za poslední měsíce nastřádaly.

1. Pijte

V první řadě začněte hodně pít, nejlépe vlažnou až teplou vodu se lžící jablečného bio octa. Krásně tak podpoříte funkci jater, které se budou snáze zbavovat odpadních látek. Dále zařaďte bylinkové čaje na podporu činnosti jater a ledvin.

2. Zaměřte se na jídelníček

Vyřaďte junk food. Zapomeňte na dobrůtky z bílého cukru. Nekupujte polotovary ani uměle upravená jídla. Vyměňte je za skutečné potraviny, ideálně z lokální produkce. Pokud se chcete dostat do formy a nemáte čas každý den připravovat plnohodnotné jídlo může být krabičková dieta skvělou volbou. Tyto diety jsou navrženy tak, aby poskytovaly vyváženou stravu s dostatečným množstvím živin, vitaminů a minerálů

3. Spěte

Nehrajte si na sovy nebo skřivany. Jsme lidé a výzkumy ukazují, že člověk potřebuje denně 7 až 8 hodin kvalitního spánku. Ten by měl začínat okolo 22 hodiny.

Že nemůžete usnout? Vsaďte na produkty z konopí, které působí příznivě na nervový systém. Vedou ke zklidnění a pomáhají být nad věcí a vypouštět problémy, jejichž neustálé omílání brání v usínání.

4. Podpořte imunitu

Objevte kouzlo vitamínu D3, který je základem každé buňky v těle. Vitamín vybírejte kvalitní, s maximální vstřebatelností, nejlépe v tekuté podobě. Každé ráno si dejte pár kapek slunce pod jazyk, a to i když svítí sluníčko – v našich podnebních šířkách je totiž třeba doplňovat vitamín D3 celý rok. Uvidíte, že se brzy budete cítit daleko méně unavení.

5. Rozprouděte se

Zrychlete tok krve, a tím i rozvod živin v těle. Běžte ven, zhluboka dýchejte, běhejte a radujte se. Příval energie na sebe nenechá dlouho čekat.

Pokud jste unavení a je těžké se k pohybu přemluvit, vyzkoušejte produkty zvyšující produkci oxidu dusnatého, který stojí za všemi biochemickými reakcemi v těle. Roztahuje cévy, zrychluje cirkulaci krve, takže přispívá k lepšímu prokrvení a vyživení svalů. Což znamená také lepší výkon, nižší únavu a rychlejší regeneraci.

Bonusový tip

Pokud vás trápí vážnější nebo táhlejší problémy, svěřte se do rukou odborníků. Z vlastní zkušenosti doporučujeme Kliniku celostní terapie a sportu VO2MAX. Na základě kompletních rozborů vám připraví hloubkovou očistu na míru – cílená terapie totiž funguje mnohem lépe, než výstřel do tmy. S rezervací však příliš neváhejte, termíny se plní nejen profesionálními sportovci.

Takže si to shrňme: Hodně pijte, celistvě jezte, dobře spěte, radujte se a hlavně se hýbejte, protože život = pohyb a to, co se nehýbe, to chřadne. A když k tomu přidáte kvalitní a vhodně zvolené doplňky stravy z naší vlastní řady Endorphin Nutrition, nic a nikdo vás na jaře nezastaví.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.