Jak na bezpečí dětí na kole?

Co vše pořídit, aby si výlet na kole užili i ti nejmenší? Bez nehod a s dobrou náladou? Poradíme s výběrem helmy, chráničů i oblečení.

Počasí slibuje krásný víkend, a vy už se nemůžete dočkat až vyrazíte na kolo s celou rodinou. Jenže váš potomek – místo aby dával pozor na cestu – kouká, kde co lítá a vy jen trnete a napomínáte. Abyste se cítili klidněji, pořiďte malému cyklistovi špičkovou helmu na kolo, chrániče a oblečení v zářivých barvách.

JAK VYBRAT DĚTSKOU HELMU NA KOLO

Sáhněte po osvědčených značkách. Výhodou je, že na trhu jsou již mnoho let a za tu dobu vychytaly drobné nešvary a přiblížily se dokonalosti.

U dětské helmy je důležité, aby perfektně seděla. Dotáhněte ji proto tak, aby se na hlavě ani nehnula a řemínek pod bradu zapněte na dva prsty. Potěší vás, že moderní přilby jsou lehké a skvěle odvětrávají, takže dítě o nich nebude ani vědět.

TIP: Pokud hledáte to nejlepší na trhu, zamilujete si helmu SCOTT Spunto Junior Plus. Využívá technologii ochrany mozku MIPS®, kterou naleznete i na závodních helmách pro dospělé. Bonusem je zadní blikačka, díky které bude ratolest vidět.

SCOTT Spunto Junior Plus
Přihlášení uživatelé mohou přidávat produkty do oblíbených
-20%
SCOTT Spunto Junior Plus
Dětská cyklistická helma
1 312 Kč 1 640 Kč
Dostupné varianty

VYBERTE DĚTSKOU PŘILBU

Dávat dětem na kolo chrániče, nebo ne?

Helma je jasná. Každé dítě do 18 let ji dle zákona musí mít. U chráničů se přesouváme z kategorie povinné do doporučené.

Kdy se je vyplatí pořídit?

Dodají sebevědomí dětem, které se na kole teprve učí. Chrániče na lokty a koleny zabrání nepříjemným odřeninám.

Žije malý cyklista pro traily? Pak je páteřák samozřejmostí.

• Pokud je vaše dítě tak trochu kamikadze. Pak ho doporučujeme obalit od hlavy k patě.

DĚTSKÉ CHRÁNIČE

Cyklo oblečení je třešničkou na dortu

Vášeň pro cyklistiku zaručeně probudí zářivý dres, ve kterém si bude malý cyklista připadat, že zdolá každý vrchol světa. Pak už jen stačí doplnit odpovídajícími kraťasy, rukavicemi, a můžete vyrazit. Raději než po nudě a šedi sáhněte po veselých barvách, díky kterým dítě nikdo nepřehlédne.

TIP: Mezi špičku v nabídce patří dětský cyklistický dres SCOTT RC Team. Jak se líbí vám?

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.