Slevy 50 až 70 % na vybrané produkty zde.🥳
info o objednávkách: po–pá 8–15:30
+420 776 008 028
info o zboží: po–ne 10–18
+420 777 355 833

Top značky

Top značky

Top značky

Co je to bikepacking

Vyrazte tam, kam vás zrovna kola zavanou. Bikepacking si zamilují svobodomyslné a dobrodružné duše, milovníci sportovní dovolené i ti, co chtějí zažít něco nevšedního a nového.

Jízda na kole a čundr v jednom? Ochutnejte bikepacking

Odrazuje vás od putování na kole představa, že budete mít brašny tak plné věcí, že kolo se bude vzpírat a stavět na zadní? Tak to ale být nemusí. Stačí se zabalit v duchu v bikepackingu, neboli cykloturistiky nalehko.

Samotný výraz bikepacking pochází z anglických slov bike (=kolo) a packing (=zabalit se). Jedná se o jízdu na kole v délce 2 a více dní. Pokud vyrazíme pouze na jednu noc, můžeme tomu říkat hezky česky přesnočák. Zní to romanticky, že?

Vše si organizujete sami

Jestli milujete plánování, můžete si dopředu připravit trasu. Jestli žijete okamžikem, můžete vše nechat náhodě. Bikepacking totiž znamená, že se nemusíte ničemu a nikomu podřizovat, záleží jen na vás a na tom, co vám vyhovuje. Můžete ujet kolik chcete, jíst cokoliv, spát kdekoliv, přizpůsobit trasu tomu, na co máte zrovna náladu, co chcete vidět a poznat. Bikepacking je zkrátka ultimátní svoboda, a možná právě proto ho vyznává čím dál více cyklistů.

Co si zabalit?

Vše, co potřebujete, se vejde do podsedlové brašny. Balení samotné provádějte v duchu minimalismu a zabalte skutečně jen to nezbytné. Co by vám nemělo chybět?

  • náhradní oblečení v případě zhoršení počasí
  • karimatka, spacák (případně stan či tarp)
  • věci na opravu kola
  • základní jídlo a pití

Bikepacking zvolna vytlačuje biketouring

Bikepacking a biketouring... zní vám to podobně? Je v tom ale drobný rozdíl. Biketouring je cestování na kole „postaru“ – s plnými brašnami přidělanými na nosič. Jedná se o ideální způsob cyklocestování na delších expedicích a výpravách, uvezete toho totiž skutečně hodně.

Jestli vyrážíte na kratší dobu, bikepacking pro vás bude pohodlnější. Používají se totiž menší podsedlové brašny, které nijak nevybočují z osy kola. Bajk je díky tomu lépe ovladatelný a stabilnější. Bez obav můžete vyrazit také do náročnějšího terénu.

V bikepackingu se dokonce pořádají závody, jedná se vlastně o jakési ultra na kole.

Jaké kolo je na bikepacking ideální?

Odpověď je snadná, jakékoliv. Ať už máte horské kolo, gravel, silničku nebo něco jiného, nové kouty země můžete objevovat na čemkoliv – vždyť trasu si můžete přizpůsobit podle sebe. Ideální kolo je zkrátka to, co už máte doma.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.