Běžecké boty Altra vsází na výkon i přirozený běh

V nabídce Endorphin Republic vám nově představujeme širokou nabídku značky ALTRA, která vás dostane svým přístupem k vývoji běžeckých bot. U Altry se můžete spolehnout na maximálně přirozený běh s ohledem na anatomii lidského těla a především chodidel. Boty na běhání ALTRA jsou tak specifické nejen svým tvarem, ale třeba i tlumením. Pojďme se seznámit se značkou, která nabízí dámské i pánské, silniční i trailové běžecké boty, o kterých ještě hodně uslyšíme.

PŘÍBĚH ZNAČKY ALTRA: OD MIKROVLNKY NA BEDNY VÍTĚZŮ

Historie značky není příliš dlouhá a možná právě proto si Altra do “života” nepřináší žádná omezení v podobě zastaralých tradic, ale žene se hrdě kupředu ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. Zakladateli firmy byli dva kluci, Golden Harper a Brian Becksted, běžci, kteří se v roce 1998 poprvé potkali ještě na střední škole. Láska k běhu a pobytu v přírodě v nich byla už tehdy a drží se jich dodnes.

Od prvních vtipných pokusů na běžeckých botách v mikrovlnné troubě, které ale i přes svojí bláznivost slavily úspěch, se dostali až do roku 2011, kdy byla oficiálně založena značka ALTRA. Boty se pro svou kvalitu a zpracování brzy dostaly mezi sportovce světového formátu, které už si bez nich závody neumí představit. Hned v roce 2011 představili zakladatelé firmy převratné technologie, které mění běžecký svět. Odměnou jsou mnohá produktová ocenění. A právě na ty technologie vám teď chceme představit.

TŘI PILÍŘE ZNAČKY ALTRA A JEJICH VÝJIMEČNOST

1. KONSTRUKCE  FOOTSHAPETM TOE BOX 

Tato konstrukce je vytvořena s maximálním respektem k tvaru chodidla a především prstů. Prsty na nohou mohou být díky ní zcela uvolněné a ve svém přirozeném postavení. Palec je v přímé poloze pro maximální stabilitu a sílu.

Odraz je díky konstrukci FootshapeTM maximálně účinný a dopad stabilní. Prsty mají prostor a je tak zajištěno i všestranné pohodlí. Pro Altru je zcela zásadní vyvíjet své produkty s ohledem na přirozenost lidského chodidla. Kopyto FootshapeTM tak v sobě odráží veškeré potřeby přirozeného běhu s ohledem na vaše zdraví. 

Náš Tip: Pánské trailové běžecké boty Altra Lone Peak 4.5 carbon jsou kultovky, které představují novou generaci bot do terénu. Razantní podešev se strategicky rozmístěnou různě tuhou směsí garantuje perfektní přilnavost a spolehlivý záběr.

2. TECHNOLOGIE FIT4HERTM

Veškeré dámské běžecké boty značky Altra jsou vyvíjeny s ohledem na specifický tvar ženských chodidel. Obecně mají ženy užší patu, zúžený střed chodidla, vyšší nárt, delší oblast kolem klenby a jiné postavení zánártních kostí. Výsledkem jsou tak dámské boty na běhání, které zohledňují tuto charakteristiku a tím zvýší váš výkon.

Dámské modely Altra jsou kromě barev odlišné od těch mužských specificky ženskou podešví, mezipodešví, patou, tvarem nártu i tlumením. 

Náš Tip: Dámské silniční běžecké boty Altra Escalante 2 s platformou ZeroDropTM nezapřou svůj závodní charakter. Unikátní mezipodešev EGOTM  zajistí geniálně měkký došlap a skvělou citlivost. Dopřejte si na asfaltu rychlost, výkon i pohodlí.

 

3. PLATFORMA S VYVÁŽENÝM TLUMENÍM BALANCED CUSHIONINGTM

Všechny běžecké boty ALTRA jsou postaveny na platformě Balanced CushioningTM, za kterou se skrývá vyvážené tlumení a odpružení bot. Tato technologie je umístěna tak, aby pata i přední část nohy byla stejně vzdálená od země, což odlišuje značku Altra od výrobců, kteří preferují zvýšený podpatek. Díky tomu je kromě vybalancovaného tlumení a odpružení podpořeno i vzpřímené držení těla, přirozené propnutí achilovky i lepší rozložení váhy běžce. 

Představitelem vyváženého tlumení je ZeroDropTM platforma z EVA pěny a materiálu A-Bound, kterou u modelů bot Altra najdete. S touto technologií zlepšíte svou běžeckou techniku. Šetrně a s ohledem na fyziologickou přirozenost. 

Náš Tip: Pánské silniční běžecké boty Altra Paradigm 4.5 nejen pro ultraběžce, kteří chtějí lámat rekordy,  mají mezipodešev EGOTM, výztuhu GuideRailTM a precizní stabilitu zajistí StabiliPodsTM.

BĚŽECKÉ BOTY PRO VÁŠ VĚTŠÍ VÝKON

Obujte se do běhání stejně jako mnozí maratonci nebo uznávaní triatleti, kteří se spoléhají na značku Altra a její dokonalý komfort, který neubírá na kvalitě a umí přinášet ty nejlepší výkonnostní výsledky. Vybavte se pomyslným hashtagem, na které si Altra potrpí, a dejte svému běhu #zerolimits.

S botami Altra to prostě šlape jako po drátkách!

Náš Tip: Dámské trailové běžecké boty Altra Lone Peak 4.5 vám skvěle usadí chodidlo, dávají flexibilitu i komfort a navíc se můžete spolehnout na prodyšnost. Perfektní přilnavost a spolehlivý záběr jsou jistotou, kterou v terénu oceníte naplno.

 

 

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.