3 tipy, jak po pauze rozhýbat děti

Konečně je tu. Doba, kdy vyženete děti z gauče, aniž byste se u toho museli ohlížet přes rameno. Vytáhněte je na kolo nebo jim rovnou připravte sportovní dovolenou.

1. Vyjeďte společně na kolo

Jakýkoliv výlet po pauze udělá radost – když ale auto vyměníte za kolo, uděláte něco pro fyzičku vaši i dětí, a navíc si vysloužíte mraky endorfinů.

I kdyby před prvním kopcem malý cyklista brblal, úsměv se mu rozlije hned po první pauze na zmrzlinu. A večer můžete společné zážitky probrat. Pokud chcete ratolest motivovat už předem, zapojte ho už do plánování výletu – může například pomoci s vymýšlením trasy.

2. Motivujte novou výbavou

Nová sezona si žádá nový kousek do šatníku. Jestli to bude cyklodres, tričko, kraťasy nebo přilba na kolo, je na vás. Zaručit ale můžeme, že z nečekaného dárku bude mít potomek radost a nebude moct do výletu dospat.

Další výhodou kvalitního vybavení je to, že děti budou na kole nebo při jiné aktivitě v pohodě. Nic je nebude škrábat ani škrtit, tlačit ani tahat. Funkční oblečení zkrátka sedne jako druhá kůže.

3. Nebuďte troškaři. Připravte akční dovolenou

Že jedna prosportovaná neděle nedožene celý rok? Vyrazte rovnou na aktivní dovolenou. V pondělí můžete na kolo, v úterý na koupaliště, ve středu zase do sedla a ve čtvrtek přibalte do batůžku svačinu a vydejte se pěšky na blízký hrad. Fantazie nezná hranice, a na každý den určitě vymyslíte aktivitu, která nadchne celou rodinu.

Patří k létu odřená kolena?

Zejména v létě se nevyhnete drobným oděrkám a škrábancům. I tak ale nezapomínejte děti chránit. Ne vždy domyslí veškeré své aktivity. Na kolo by proto měla být samozřejmostí špičková helma, a chytrý rodič zakoupí také rukavice, díky kterým si ratolest v případě pádu neodře dlaně. A pokud je váš potomek skutečný expert, poohlédněte se také po dětských chráničích na kolena a lokty.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.