Naučte se mazat běžky jako profesionálové s Vítem Fouskem

Přijďte se ve čtvrtek 11. listopadu v 18 hod podívat do Endrophin Republic v pražské Waltrovce, jak maže běžky Vít Fousek, jeden z nejlepších servismanů poslední doby. Muž, který připravoval lyže olympijským vítězkám Justyně Kowalczykové a Kateřině Neumannové nebo Lukášovi Bauerovi, rád ukáže své umění.

Sám v letech 1995 až 1998 závodil ve světovém poháru a na mistrovství světa. Od té doby zkoumá, co dělá lyže nejlepšími a jak je posunovat na nejvyšší úroveň. Dnes je jedním z vývojářů nových špičkových běžek Kästle.

Jeho první radou pro každého běžkaře je - nejprve správně běžeckou lyži vybrat. Právě on vymyslel zařízení, které přesně měří odklon, ohnutí a konstrukci lyže. Druhá klíčová věc u běžek na klasiku je dobře namazat vrstvu správného stoupacího vosku. „Stoupací vosk dnes hraje dominantní roli,“ zdůrazňuje. „Realita ale je, že jen ve 30% - 40% namažete tak, že to výborně stoupá i jede. Prakticky vždy děláte nějaký kompromis.“

Na otázku, zda se i on někdy spletl, říká s úsměvem: „Jednou jsme mazali lyže Lukášovi Bauerovi a kolega se přehmátl v klistru. Dal jiný červený. Už jsme to nestihli přemazat a představte si, že Lukáš na nich nakonec stejně vyhrál. Byl v tom geniální, měl velký cit pro složité podmínky.“

Ve čtvrtek 11. listopadu bude na Waltrovce připraven i se svým „nádobíčkem“.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.