Top značky

Top značky

Top značky

Top značky

5 italských značek cyklo oblečení a doplňků, které byste neměli minout

Představujeme 5 italských výrobců, kteří se věnují cyklistice a jsou něčím výjimeční. Značky Giordana, Q-36.5, Scicon, Sportful a Vittoria nejsou určitě tuctové. Jejich cyklistické dresy, brýle nebo boty na kolo jdou s nejnovějšími trendy. Proto s nimi uvidíte i ty nejlepší profesionální jezdce, jako jsou Pogačar, Sagan nebo Nibali.

Giordana

Špičkové cyklistické dresy z velmi moderních materiálů. Značka s populárním motivem „střelce“ je na špičce technologického vývoje, proto ji oblékají i takoví jezdci jako třeba Nibali.

Rodinná italská firma Giordana ze severoitalského Veneta má dlouhou, téměř 50letou historii vývoje a výroby špičkového cyklistického oblečení. Zakladatel a CEO Giorgio Andretta se narodil a závodil v Itálii a vždy byl zastáncem zachování výroby v severní Itálii. Věřil, že právě tam existuje to nejlepší řemeslo a průmyslové znalosti, aby cyklistům poskytl pohodlí a styl při každé jízdě.

Rozdíl u Giordany není jen v kvalitě cyklistických dresů a kalhot, ale také v péči, s níž jsou vyrobeny. Byla to dlouhá cesta od „obyčejné“ vlny až k nejmodernějším technickým materiálům. Ty jsou navíc barveny šetrnými inkousty na vodní bázi. Přebytečné odstřižky látek a tiskový papír se recyklují a ekologické obaly jsou biologicky rozložitelné a kompostovatelné.

Q36.5

Další italská značka cyklistického oblečení, tentokrát z jihotyrolského Bolzana, je na absolutní špičce v technologiích a kvalitě materiálů.

Použití vysoce kvalitních tkanin, vyvinutých speciálně pro použití v cyklistice, spolu s radikálním střihem a designem, umožňuje Q36.5 vyrábět jedno z nejlehčích cyklistických oblečení na světě.

Mimochodem, víte, co znamená Q36.5? Q jako quaerere – latinsky „hledání“, „výzkum“ a 36.5 je tělesná teplota zdravého těla. Protože skutečným cílem veškerého technického oblečení pro každý aktivní výkonnostní sport, ať už je to cyklistika, či další sporty, by mělo být udržení stabilní tělesné teploty. Materiály Q36.5 jsou vyvinuty tak, aby udržely zdravou tělesnou teplotu po celou dobu jízdy. Jen pro zajímavost, špičkové kalhoty jsou vyrobeny z pěti materiálů.

Značku uvedl na trh v létě 2013 Luigi Bergamo s manželkou Sabrinou. Oba mají více než 40 let zkušeností s prací v tomto sektoru na nejvyšší úrovni. Každý kus oblečení v Q36.5 Essential Collection je nekompromisním technickým vybavením pro ryzí jezdce, kteří dokážou ocenit rozdíl v kvalitě. Důraz není jen na materiály, ale i na design. Za pozornost stojí například dámský dres s motivy listů ginkgo biloba.

Scicon

Společnost Scicon byla založena v roce 1980 v garáži poblíž Bassano del Grappa v srdci italského cyklistického průmyslu, aby pomohla profesionálním cyklistům cestovat se svými koly. Tašku Scicon měli nebo mají Moser, Cipollini, Pantani, Indurain, Boonen, Froome, Contador, Nibali, Sagan…

V roce 2019 pak Scicon vstoupil do světa sportovních brýlí a okamžitě to byl průlom. V roce 2020, po necelém roce, brýle vyhrály Tour de France s Pogačarem a další rok pak vítězství obhájily. Kromě UAE Team Emirates je vozí například Israel Premier Tech s Froomem, Bike Exchange Jayco se Simonem Yatesem nebo Astana s Nibalim.

Až si je zkusíte, zjistíte, že jsou výborné i pro „obyčejného“ cyklistu, kterému umožní ostré vidění v jasných barvách. A to nejen na silničce, když svítí slunce, ale i na mtb, když bude třeba pršet.

Zároveň Scicon prorazil i do cyklistického oblečení. Speciální kolekce NASA je inspirovaná skafandry a kosmickými loděmi. Nabité inovacemi, kombinují dresy i kalhoty přepracovaný střih s pohodlím a motivy NASA. Prémiová italská tkanina je prodyšná, odvádí vlhkost a poskytuje na kole celodenní pohodlí.

Sportful

Další značka cyklistického oblečení, která odliší od průměru. Už roky věrně provází Sagana, takže dnes obléká i celý jeho nový tým TotalEnergies.

Kořeny sahají až do roku 1972, roku, kdy Sportful založil Giordano Cremonese v městečku Fonzaso na okraji Parco Nazionale delle Dolomiti Bellunesi. Nadšený sportovec chtěl vytvořit sportovní oblečení, které by sportovci potřebovali, ale v té době ještě nebyli schopni sehnat.

Začínal v manufaktuře svých rodičů tím, že od nuly vytvářel barevné obleky pro běžkaře a brzy navázal i s cyklistickým oblečením. Princip byl jasný – spojit rodinné řemeslné znalosti s osobními zkušenostmi ze sportu a outdoorových aktivit.

Podařilo se. Sportful začal oblékat opravdové šampiony - zlatého Faunera na zimní olympiádě v Lillehammeru 94, dnes Wiererovou nebo Pellegrina. V cyklistice byla značka u ikonických úspěchů týmu Mapei v 90. letech, u olympijského zlata Bettiniho v Aténách 2004, 98. ročníku Giro d’Italia, který vyhrál Contador, nebo u tří duhových dresů Sagana. Všechny ty úspěchy spočívají i v tom, že základem byla vždy úzká spolupráce s vrcholovými sportovci.

Vittoria

Značka „Made in Italy“ přestavuje špičkovou designovou italskou cyklistickou obuv. Na vrcholu produktové řady jsou pak ručně dělané modely.

Vše začalo díky cyklistické kariéře zakladatele Celestina Vercelliho z Bielly v Piemontu. Ten od roku 1976 do značky, která od začátku vyráběla boty na kolo, vkládal stejnou vášeň, jakou měl pro cyklistiku. I Vittoria je na špici trhu díky kombinaci tradičního italského řemesla s neustálým výzkumem a inovací materiálů, technologií a nejmodernějším designem. Proto tyto tretry obouvá například část týmu Astana. Cílem je zajistit nejvyšší úroveň pohodlí a výkonu profesionálům, tak i hobíkům pro nedělní projížďku.

Založte si Endorphin pas a získejte přístup ke slevám, odměnám a výjimečným službám.